Zo stránky Wiki Grepolis SK
Prejsť na: navigácia, hľadať
d (Zamyká „Bohovia“ ([edit=sysop] (na neurčito) [move=sysop] (na neurčito)))
(Žiaden rozdiel)

Verzia z 17:03, 30. marec 2010

Bohovia hrali v živote starovekých Grékov značnú úlohu. Zeus (hlavný z bohov) vládol na hore Olymp, ktorá bola ich domovom. Pre starovekých Grékov bolo dôležité bohov potešiť, inak mohli mocným úderom potrestať populáciu množstvom prírodných katastrôf. Preto majú bohovia v Grepolise takú moc.

Základy

"V ničom sa nemýliť, to je vlastnosť bohov." - Démosténés


V Grepolise sú 4 bohovia: Zeus, Poseidón, Héra a Athéna. Každý z nich má 4 rôzne božské sily a môže vyvolávať dva typy unikátnych mýtických jednotiek.

V chráme si môžeš zvoliť, ktorého boha budeš uctievať. Každé mesto môže uctievať iných bohov, avšak vždy len jedného. Čím vyššia úroveň tvojho chrámu, tým viac viery získaváš pre vybraných bohov. Tu potom môžeš použiť k vyvolaniu mýtických jednotiek či k použitiu božských síl.

To, ktoré božstvo je najvhodnejšie pre dané mesto záleží na situácii. Je užitočné meniť svoje modly počas hry. Avšak konaj tak s rozumom. Pri každej zmene uctievaného božstva stratíš všetku vieru a prídeš o božské sily a mýtické jednotky predchádzajúceho boha.

Zeus

Zeus big.png

Ako vládca nebies a zeme bol Zeus starovekými Grékmi považovaný za najmocnejšieho zo všetkých bohov. Nastúpil na olympský trón potom, čo zabil vo veľkolepej bitke svojho otca Krona.

V Grepolise môže Zeus povolávať Minotaurov a Mantikory ako mýtické jednotky. Minotaurus - napol človek, napol býk - je silná obranná jednotka. Oproti tomu je Mantikora - napol človek, napol lev - rýchla a silná útočná jednotka.

Zeus je známy pre svoju agresívnu povahu, preto sú i jeho božské sily orientované na útok. Pomocou Diovho blesku môžeš zničiť nepriateľskú budovu či hnevom zničiť nepriateľskú armádu. S dostatkom viery si tiež môžeš posilniť loďstvo alebo privolať jazdcov na vozoch.


Božské sily

Božské znamenie
Vybrané mesto získa jazdcov na vozoch.
50 viery
Blesk
Poškodí náhodnú nepriateľskú budovu.
200 viery
Priaznivý vietor
Námorné jednotky bojujú o 10% silnejšie.
250 viery
Diov hnev
Zničí 10-30% nepriateľských pozemných jednotiek.
300 viery


Mýtické jednotky

Poseidón

Poseidon big.png

Poseidón je Diov brat. Z hlbín svojho Krištálového paláca vládne moriam a oceánom. Grécky námorníci na jeho počesť obetovávali koňov, aby im boli zaručené kľudné plavby. Poseidón je známy kvôli svojej zášti proti Odyseovi, ktorý oslepil jeho syna Kyklopa Polyphema.

V Grepolise môže Poseidón vyvolávať Kyklopov a Hydry ako mýtické jednotky. Kyklop - jednooký obor - je všeobecne silná jednotka, ale je extrémne zraniteľný proti bodným útokom. Hydra - deväťhlavá obria saň - je jediná mýtická morská jednotka. Je účinná proti všetkým typom lodí ale je veľmi drahá.

Poseidón je známy vďaka svojej vláde nad moriami, preto sa jeho sily špecializujú na námorný boj. Môže ovládať búrku, pomocou ktorej likviduje nepriateľské flotily, alebo zemetrasenie, ktorým búra mestské hradby. Poseidón má tiež dobré stránky - mestu dodá drevo alebo môže pomôcť tvojim námorníkom pracovať rýchlejšie na stavbe lodí.

Božské sily

Dar mora
Mesto získa 800 dreva.
25 viery
Volanie mora
Produkcia v prístave sa zdvihne o 100% na 12 hodin.
60 viery
Zemetrasenie
Mestské hradby nepriateľa budú znížené o 1 až 3 stupne.
500 viery
Morská búrka
Zničí 10-30% nepriateľských bojových lodí.
280 viery

Mýtické jednotky

Héra

Hera big.png

Héra je ženou aj sestrou boha Dia. V gréckej mytológii to nie je netypický zväzok. Héra je bohyňa manželstva a plodnosti, a drží ochrannú ruku nad rodinami. Taktiež je silno prepojená s prírodou.

V Grepolise môže Héra privolávať Harpyje a Medúzy. Harpyja - napoly orol, napoly žena - je druhá najrýchlejšia jednotka. Táto výhoda je užitočná pre útok, ale v obrane nie je ideálna. Medúza - napoly plaz, napoly žena, má namiesto vlasov hadov - je všestranne silná jednotka.

Héra je známa vďaka svojim silám, za pomoci ktorých ovládala emócie. Preto i v Grepolise sú jej vlastnosti smerované na obyvateľov. Keď Héra usporadúva svoju svadobnú slávnosť, dá obyvateľom dary. Môže taktiež vstúpiť do ľudských sŕdc a tým zrýchliť prácu či produkciu v kasárňach. Má však aj temné stránky. Keď je blízko nebezpečenstva, môže oslabiť nepriateľské armády chorobami.

Božské sily

Svatba
Mesto získa 125 dreva, 200 kameňa a 200 strieborných mincí.
30 viery
Spokojnosť
Zvýši produkciu dreva, kameňa a striebra o 50% na 12 hodín.
120 viery
Rast porodnosti
V kasárňach sa zrýchli produkcia jednotiek o 100% na 12 hodín.
80 viery
Túžba
Útočiace jednotky budú o 10% slabšie.
140 viery


Mýtické jednotky

Athéna

Athena big.png

Athéna je Diova dcéra. Je patrónka mesta Athény, ktoré nesú jej meno. V gréckej mytológii je bohyňou vojny a taktiky.

V Grepolise môže Athéna privolávať Kentaurov a Pegasusov. Kentaur - napoly človek, napoly kôň - je rýchla obranná jednotka, ozbrojená lukom a šípmi. Pegasus - okrídlený kôň - je dieťa Poseidóna a Medúzy. Je to najrýchlejšia jednotka s dobrými obrannými vlastnosťami.

Ak hľadáte boha za účelom ochrany pred nepriateľským zemetrasením či búrkou, je Athéna tá pravá. Vďaka jej silám nemôže byť tvoje mesto cieľom žiadnej božskej sily. Athéna tiež môže vyšpehovať nepriateľské armády alebo pridať jednotky k tvojej armáde. Pomocou hrdinskej sily dokáže pozitívne ovplyvniť silu tvojich jednotiek pred nadchádzajúcou bitkou.


Božské sily

Ochránkyňa
Mesto získa 5 náhodných jednotiek.
60 viery
Múdrosť
Získaš špionážnu správu o nepriateľskom príchode.
140 viery
Ochrana mesta
Mesto nemôže býť cieľom nepriateľskej božskej sily po dobu 12 hodín.
130 viery
Hrdinská sila
Pozemné jednotky budú v ďalšej bitke o 10% silnejšie.
200 viery

Mýtické jednotky