Budovy: Rozdiel medzi revíziami

Zo stránky Wiki Grepolis SK
Jump to navigation
Bez shrnutí editace
d (Zamyká „Budovy“: Nadmerný vandalizmus ([edit=sysop] (na neurčito) [move=sysop] (na neurčito)))
(Žiaden rozdiel)

Verzia z 17:03, 30. marec 2010


Main 50x50.png
Senát
V senáte môžeš postaviť nové budovy alebo rozšíriť tie, ktoré už máš. Čím vyšší stupeň senátu, tým je stavba daľších budov rýchlejšia.
Hide 50x50.png
Jaskyňa
V jaskyni sa skrývajú špehovia a môžu byť vyslaný na výzvednú misiu do nepriateľského mesta. Môžeš tu tiež ukladať striebro pre platbu za ich služby. Čím vyšší stupeň, tým viac striebra tu môžeš uložiť. Akonáhle je jaskyňa vystavaná na najvyšší stupeň, limit na uloženie striebra zaniká.
Storage 50x50.png
Skladisko
Suroviny tvojho mesta sa ukladajú v sklade. Čím vyšší stupeň, tým viac ich môžeš uložiť. 10 % z každej suroviny je chránených pred krádežou.
Farm 50x50.png
Farma
Farma poskytuje jedlo pre tvojich vojakov a robotníkov. Aby sa tvoje mesto mohlo rozrastať, musíš rozširovať svoju farmu. Čím vyšší stupeň, tým viac miesta pre vojakov a robotníkov poskytuje.
Place 50x50.png
Agora
V Agore máš k dispozícii prehľad svojich vojsk vnútri či mimo mesta. Môžeš tu usporadúvať rôzne kultúrne udalosti a v simulátore plánovať ďaľšie útoky.
Lumber 50x50.png
Drevársky tábor
V hustých lesoch okolo tvojho polis tvoji drevorubači stínajú mohutné stromy, ktoré sú potrebné na rozširovanie mesta a zásobovanie vojsk. Čím vyšší stupeň, tým väčší budeš mať prísun dreva.
Stoner 50x50.png
Kameňolom
V kameňolome získavajú tvoji robotníci kameň, dôležitý pre rozvoj tvojho mesta. Čím vyšší stupeň, tým väčší budeš mať prísun kameňa.
Ironer 50x50.png
Strieborná baňa
Ve stříbrném dole tví dělnící těží vzácnou stříbrnou rudu, kterou poté taví na stříbrné mince. Čím vyšší stupeň, tím větší budeš mít přísun stříbrných mincí.
Market 50x50.png
Trhovisko
Trhovisko ti dáva možnosť posielať suroviny iným hráčom. Môžeš taktiež obchodovať s farmárskymi dedinami na tvojom ostrove.
Docks 50x50.png
Prístav
V prístave buduješ svoje loďstvo. Môžeš stavať transportné, či vojnové lode. Čím vyšší stupeň, tým rýchlejšie sú tvoje lode dokončené.
Barracks 50x50.png
Kasárne
V kasárňach môžeš rekrutovať normálne i mýtické jednotky. Čím vyšší stupeň, tým rýchlejšie môžeš jednotky rekrutovať.
Wall 50x50.png
Hradby
Steny chránia tvoje mesto pred nepriateľskými armádami. Čím vyšší stupeň, tým väčší bonus pri obrane tvojim jednotkám dávajú.
Academy 50x50.png
Akadémia
V akadémii môžeš zadávať výskumy. Grepolis ti ponúka niekoľko technológií, ktoré môžu posilniť tvoje armády, zlepšiť tvoje stavebné schopnosti alebo pridať nové bojové techniky. Čím vyšší stupeň, tým viac technológií môžeš vyskúmať.
Temple 50x50.png
Chrám
V chráme môžeš uctievať boha podľa svojej voľby. Každý z bohov ponúka iné sily a mýtické jednotky. Na oboje potrebuješ božskú priazeň, ktorá je získavaná z uctievania bohov. Čím vyšší stupeň, tým viac priazne obdržíš.


V Grepolis je k dispozícii osem dodatočných budov. Sú rozdelené do dvoch skupín, z každej skupiny môžeš v polis postaviť len jednu.

Skupina 1

Theater 50x50.png
Divadlo
Postavením divadla môžeš tvojim občanom predvádzať veľké drámy a tým zvyšovať kultúrnu hodnotu tvojho mesta.
Thermal 50x50.png
Termálne kúpele
V starovekom Grécku venovali hygiene veľkú pozornosť. Postavením kúpeľov môžeš zvýšiť zdravie svojich občanov a zvýšiť populačný limit o 10 %.
Library 50x50.png
Knižnica
Vedomosť je sila. Postavením knižnice obdržíš ďaľších 12 výskumných bodov, ktoré môžeš investovať do nových technológií.
Lighthouse 50x50.png
Maják
Alexanderský maják bol považovaný za jeden zo siedmich divov sveta. Stavbou malej verzie vedľa svojho prístavu zvýšiš rýchlosť svojej flotily o 15 %.

Skupina 2

Tower 50x50.png
Veža
Mohutná obranná veža zvyšuje obrannú silu tvojich vojsk o 10 % a premení tvoje mesto v takmer nedobytnú pevnosť.
Statue 50x50.png
Socha boha
Gréckych bohov nie je jednoduché si nakloniť a vyžadujú veľa dôkazov tvojej oddanosti. Postavením sochy im dokážeš, ako veľmi sú pre teba dôležití a tým zvýšiš množstvo viery poskytovanej v chráme.
Oracle 50x50.png
Věštiareň
Nepriateľskí špehovia sa nemôžu schovať pred silou veštiarne. S touto budovou budeš vedieť, kto na teba posiela špehov a môžeš sa proti tomu lepšie chrániť.
Trade office 50x50.png
Kupcov obchod
Maximálny obchodný pomer u farmárskych dedín sa zvýši.