Grepolis skóre

Zo stránky Wiki Grepolis SK
Verzia z 17:56, 18. jún 2016, ktorú vytvoril Alyssum (diskusia | príspevky) (Vytvorená stránka „=Stručný popis= „Grepolis skórem“ sa rozumie systém ocenení v tejto hre. V rámci nej si môžete zistiť, akých úspechov ste už dosiahli a aké na svoje pod...“)
(rozdiel) ← Staršia verzia | Aktuálna úprava (rozdiel) | Novšia verzia → (rozdiel)
Jump to navigation

Stručný popis

„Grepolis skórem“ sa rozumie systém ocenení v tejto hre. V rámci nej si môžete zistiť, akých úspechov ste už dosiahli a aké na svoje podmanenie ešte ešte len čakajú. Ako na Grepolis bežal čas, tak sme za tie uplynulé roky pridávali do hry hromadu nových ocenení - domnievame sa preto, že ich rozdelenie do rôznych kategórii by mohlo pomôcť k tomu mať o svojich oceneniach lepší prehľad. Máme tu teda vo výsledku „Denné ocenenia“, „Bojové ocenenia“, „Pokrok ríše“ a k tomu niekoľko ďalších kategórií.

Ako otvoriť Grepolis skóre

K tomuto oknu môžete pristupovať kliknutím na jeho tlačítko, ktoré uvidíte v ľavom hornom rohu užívateľského rozhrania, priamo nad časom serveru.

Gscore access.png

Ako vyzerá hlavná obrazovka

Na nasledujúcom obrázku si môžete prezrieť hlavnú obrazovku celého „Grepolis skóre“, a to spoločne so svojimi celkovými bodmi znázornenými uprostred hore. Naľavo, vedľa vašich bodov, je vždy zobrazené posledné dosiahnuté ocenenie. Nižšie môžte vidieť rôzne kategórie cien, spolu s ich názvom a bodmi, ktoré ste vrámci tej danej kategórie získali. Ak si niektorú kategóriu rozkliknete, vstúpite tak do ďalšej obrazovky, kde sa nachádza zoznam všetkých ocenení, ktoré do danej kategórie patria.

Gscore main.png

Najnovšie ocenenia

Vľavo hore sa môžete kedykoľvek pozrieť na to, akú cenu ste naposledy získali: center

Kliknutím sa daný obrázok sa priamo otvorí kategória, do ktorej ocenenie patrí.

Po každom, keď dosiahnete novej ceny, budete v pravej dolnej časti užívateľského rozhrania upozornení za pomoci malej ikony. Kliknutím na ňu sa okamžite otvorí okno, kde v tomto úspechu uvidíte pokrok a koľko ste za neho získali bodov.

Celkové Grepolis skóre

Celkový počet svojich bodov v Grepolis skóre môžete vidieť uprostred. Všetky body zo všetkých svetov budú sčítané a následne zobrazené pod ikonou skóre v spomínanej hlavnej obrazovke. Kliknutím tlačítka s malými „i“ si môžete zistiť, koľko ste získali bodov na ostatných svetoch.


Gscore top middle.png

Vedľa bodovej hodnoty je tlačítko, ktorého stlačením si skopírujete BB kód, aby ste sa potom mohli pochváliť so svojim Grepolis skórem aj ostatným hráčom v súkromných správach či príspevkoch na fórku.

Vpravo hore nájdete rozbalovaciu ponuku, ktorá vás prevedie všelijakými kategóriami v oceneniach. Vo východiskovom stave ste v „Prehľade“.

Gscore top right.png

Prechádzanie

Naprieč kategóriami sa dá prechádzať dvoma rôznymi spôsobmi. V prehľade môžete v dolnej časti hlavnej obrazovky kliknúť na obrázok kategórie, respektívne na jej celú obrazovku (obrázok, názov, body) alebo si odpovedajúcu kategóriu môžete zvoliť pomocou rozbalovacieho menu v pravom hornom rohu. S oboma sa náhľad zmení a dôjde k zobrazeniu cien z vybranej kategórie. Ak by ste vybrali „Denné ocenenia“, tak by sa vám spodná časť obrazovky zmenila takto:

Gscore daily awards.png

Tu si môžete všimnúť, aké ocenenia ste z danej kategórie už získali a aké vám stále chýbajú. Napravo u každej ceny vidíte, koľko bodov do Grepolis skóre ste vďaka tejto cene získali a koľko ich je možné získať maximálne.


Ako sa dostať späť do prehľadu

Späť do prehľadu sa môžete vrátiť vždy kliknutím na obrázok Grepolis skóre, ktorý je umiestnený v prostriedku. V popisnej rozbalovacej ponuke môžete ale taktiež vybrať možnosť „Prehľad“ či v tomto okne opätovne kliknúť na zložku s rovnakým názvom.

Kategória cien

Všetky ocenenia sú roztriedené do následujúcich kategórií:

  • Denné ocenenia
  • Taktika
  • Boj
  • Vojenská príprava
  • Pokrok ríše
  • Body v rebríčku
  • Hrdinovia
  • Nezískateľné

Každá z kategórie má určitý obrázok, ktorý vyjadruje téma danej kategórie, ďalej tiež svoj názov a množstvo bodov Grepolis skóre. Toto číslo vám hovorí, koľko bodov do Grepolis skóre ste v rámci tej danej kategórie získali.

Gscore award category.png

Ceny, ktoré bolo možné získať iba v minulosti, sú zaradené do kategórie „Nezískatelné“. V nej sú napr. zobrazené všetky ocenenia z udalostí.

Započítavanie bodov do skóre

Vaše celkové Grepolis skóre je určené skórem, ktoré ste získavaním ocenení dosiahli na všetkých svetoch.

V prípade získania určitého denného ocenenia ste odmenení bodmi do Grepolis skóre iba prvý krát. Znova pri ďalšom dosiahnutí denného ocenenia už body nedostanete, bude pridané len do vášho profilu.

Gscore world score.png