Zo stránky Wiki Grepolis SK
Verzia z 09:22, 4. júl 2011, ktorú vytvoril Ares (diskusia | príspevky)
Prejsť na: navigácia, hľadať

V ponuke "Prémium" máš možnosť si zakúpiť niektoré herné výhody. Na sprevádzkovanie týchto výhod potrebuješ "zlato", ktoré je možné zakúpiť za istý poplatok.

Je tu päť rôznych radcov, ktorých služby si môžeš prenajať. Každý z nich ponúka iné výhody. Môžeš využiť všetkých z nich alebo len toho, koho potrebuješ najviac. Za zlato tiež môžeš skrátiť výstavbu budov na polovicu alebo organizovať Olympijské hry.

Kúpené zlato je viazané na tvoj účet bez ohľadu na to, na ktorom svete si ho utratil. Avšak aktivovaním radcov na jednom svete nemáš týchto radcov automaticky k dispozícii aj na ďalších svetoch.

Administrátor

link = Prémium

Správca ťa podporuje pri výstavbe a organizácii obrovskej ríše. Môžeš zadať viac stavebných úloh a zostaví ti rad prehľadov.


Jedným z veľmi prospešných prehľadov je Rýchla lišta. Rýchla lišta sa objaví pod názvom mesta a symbolom surovín a je plne upravovateľná.
link = Prémium

Ďalším príkladom poskytnutých prehľadov je možnosť zobrazenia posledných hlásení v záložke všeobecných informácií u ostatných miest. To je výhodné pri plánovaní útokov.

Prehľad obchodu

link = Prémium

Prehľad obchodu ti pomôže rýchlo posielať suroviny medzi tvojimi mestami. Uvidíš tu aktuálne obchodné aktivity tvojich miest a mestá si tiež môžeš zoraďovať podľa jednotlivých vymieňaných vecí. Vďaka intuitívnemu presúvaniu objektov myšou sú všetky úkony veľmi jednoduché.

Prehľad príkazov

link = Prémium

Prehľad príkazov ti ukazuje všetky momentálne aktivity v tvojom impériu. Vďaka tomu získaš rýchly prehľad o tom, ako sa tvoje príkazy realizujú. Môžeš tu tiež zrušiť prípadné chybné príkazy v prípade, že tvoje oddiely ešte nie sú príliš vzdialené.

Prehľad jednotiek

link = Prémium

Prehľad oddielov ti poskytne prehľad o štruktúre tvojej armády. Môžeš tu vidieť, koľko jednotiek je umiestnených v ktorom meste, aké suroviny sú tam dostupné a koľko ďalšej populácie môžeš uživiť. Takisto tu môžeš začať trénovať nové jednotky pomocou niekoľkých kliknutí.

Prehľad budov

link = Prémium

Prehľad budov ti pomôže získať rýchly prehľad o vývoji v tvojich mestách. Uvidíš tu aktuálny stav surovín v jednotlivých mestách spolu s nákladmi na jednotlivé budovy. Jediným kliknutím môžeš budovať nové budovy alebo demolovať staré.

Prehľad kultúry

link = Prémium

Prehľad kultúry ti poskytuje prehľad o kultúrnom rozvoji tvojich miest. Uvidíš tu kultúrnu úroveň svojho impéria a všetky aktuálne festivaly svojich miest. V prehľade kultúry môžeš tiež usporiadať nové festivaly jediným kliknutím.

Prehľad bohov

link = Prémium

V prehľade bohov máš informácie o uctievaných bohoch, priazni jednotlivých bohov, ako aj chrámoch a sochách tvojich miest. Môžeš tu zároveň na svoje mestá rýchlo a jednoducho použiť kúzla. Vďaka tomu máš vždy prehľad o bohoch svojho impéria.

Prehľad jaskýň

link = Prémium

Tento prehľad zobrazuje všetky tvoje jaskyne. Umožňuje ti jednoducho skladovať a rozdeľovať strieborné mince v tvojich mestác

Prehľad skupín miest

link = Prémium

V prehľade skupín miest môžeš vytvárať skupiny a priraďovať k nim svoje mestá. Vďaka tomu budeš mať svoje najdôležitejšie mestá vždy pod dohľadom, bez ohľadu na to, aké veľké bude tvoje impérium. Budeš mať prístup k podrobnostiam o tvojich jednotlivých mestách, ako napríklad informácie o dostupných surovinách alebo jednotkách, ktoré tam sú umiestnené. Po výbere danej skupiny ti ostatné prehľady budú ukazovať len mestá v tejto skupine.

Zoznam miest

link = Prémium

Zoznam miest ti rýchlo poskytne všetky dôležité informácie o tvojich mestách. Okamžite budeš môcť zistiť, či prebiehajú nejakú útoky na tvoje mestá alebo či práve prebieha výstavba budov. Takisto môžeš sledovať kapacitu surovín a kontrolovať veľkosť oddielov. Vďaka tomuto zoznamu budeš mať vždy prehľad o svojom impériu a budeš môcť rýchlo reagovať.

Zápisník

link = Prémium

V zápisníku si môžeš zapisovať dôležité veci, ku ktorým budeš mať kedykoľvek prístup. Pomocou BB kódov tam môžeš zapisovať odkazy na hráčov, mestá, spojenectvá, hlásenia a mnoho iných. Je to jednoduchý spôsob, ako si zapamätať dôležité nápady alebo plány.


Kupec

link = Prémium

Obchodník optimalizuje tvoje hospodárske cykly. Zvyšuje tvoju produkciu surovín o 30%.


Veľkňažka

link = Prémium

Veľkňažka má veľmi dobré styky s bohmi. Zvyšuje tvoju produkciu priazne o 50% a podporuje tvoje mýtické jednotky, ktoré sú v boji o 20% silnejšie.


Veliteľ

link = Prémium

Veliteľ má u tvojich vojsk veľký rešpekt. Darí sa mu ďalej zvyšovať motiváciu tvojich vojsk. Pozemné jednotky sú v boji o 20% silnejšie.


Kapitán

link = Prémium

Kapitán je skúsený moreplavec, ktorý už zničil veľa nepriateľských flotíl. Jeho skúsenosti sú cenným obohatením tvojich námorných síl. Námorné jednotky sú v boji o 20% silnejšie.

Skrátenie času výstavby

Okrem svojich poradcov máš tiež možnosť skrátiť čas výstavby budovy na polovicu. To ťa bude stáť 20 zlata.

Olympijské hry

link = Prémium

Máš tiež možnosť organizovať Olympijské hry. Možno ich začať v záložke Kultúra v Agore a stoja 50 zlata. K ich usporiadaniu potrebuješ akadémiu na úrovni 30. Olympiáda prispeje k tvojim kultúrnym bodom, ktoré sú potrebné na dobývanie a zakladanie ďalších miest.

Okamžité povolanie Fénického kupca

link = Prémium

Na svetoch s verziou 2.x máš možnosť za 50 zlatiek okamžite povolať Fénického kupca do ktoréhokoľvek tvojho mesta.