Zo stránky Wiki Grepolis SK
Verzia z 17:04, 30. marec 2010, ktorú vytvoril Crony (diskusia | príspevky) (Zamyká „Aliancie“ ([edit=sysop] (na neurčito) [move=sysop] (na neurčito)))
Prejsť na: navigácia, hľadať

"Dokonca aj tí najodvážnejší nedokážu bojovať za svoje sily." Homér

Homér poznal hodnotu silných aliancií. V starovekom Grécku boli aliancie medzi rôznymi mestami veľmi dôležité. Sparta sa stala protivníkom Atén, keď uzavrela spojenectvo s Korintom a Argosom. To isté platí aj pre teba: nakoniec sa budeš musieť rozhodnúť, či sa chceš pridať do aliancie s ostatnými hráčmi, alebo či si chceš založiť nejakú vlastnú.

Hľadanie vhodnej aliancie

"Než začneš rozkazovať, nauč sa počúvať." - Solón z Atén

Na začiatku je častejšie lepšie nájsť si už bežiacu alianciu, ako založiť svoju vlastnú. Založiť si alianciu je jednoduché, ale udržiavať ju v dobrom stave bez skúseností je veľmi ťažké. Môžeš rýchlo zistiť, že na to nestačíš!

Nie je dobré žiadať o prijatie do najlepších aliancií, pretože tie veľmi pravdepodobne odmietnu začiatočníka. Najlepšie je požiadať o vstup do aliancie, ktorá je v tvojom okolí. Tak ťa môžu ľahko podporovať proti ostatným hráčom a pomôcť k rýchlemu vzostupu. Aliancia so skúsenými hráčmi, ktorí boli úspešní aj na iných svetoch, ti môže poskytnúť cenné skúsenosti.

Založenie a vedenie aliancie

"Malý štát nemôže súperiť so silným; hŕstka nemôže súperiť s davom; slabí nemôžu súperiť so silnými." - Mencius

Založenie vlastnej aliancie je veľkým krokom na tvojej ceste vývoja v Grepolise. Zahŕňa to veľa práce a povinností, a to je dôvod, prečo by si mal najskôr získať nejaké herné skúsenosti. Pre založenie aliancie klikni na "Aliancia" v ľavej časti stránky. V novom okne môžeš vidieť všetky doterajšie pozvánky do aliancií a môžeš aj založiť svoju vlastnú. K tomu musíš zadať meno novej aliancie. Meno môže byť neskôr zakladateľom doplnené.

Akonáhle je aliancia založená, aliančné fórum dovoľuje jej členom sa vzájomne predstaviť. Tu tiež budete rozoberať taktiky a stratégie aliancie. Pozvanie nových členov je dôležitým rozhodnutím. Najlepšie je pozvať hráča v okolí, ten ponúka najlepšiu možnosť pomoci. Potenciálni kandidáti by mali byť v okolí, mať približne rovnaké body a byť aktívnymi hráčmi. Ak má už nejaký hráč skúsenosti, môžeš ho v kmeni povýšiť a dať mu nejaké práva k výpomoci so správou aliancie. Dobrá aliancia by mala mať okolo 30 až 40 hráčov a mať aktívne fórum.

Skúsená, silná aliancia sa s trochou šťastia môže rýchlo rozvíjať a stať sa veľkou a mocnou, až sa jej bude celý svet obávať!

Pozícia a práva v aliancii

link = AliancieZakladateľ Ak urobíte hráča zakladateľom aliancie, bude mať všetku moc a práva v aliancii, môže rozpustiť alianciu, meniť tituly a práva ďalším hráčom aliancie. Nikdy nedávajte túto moc nedbalo. Je ľahké zneužiť túto moc na rozpustenie aliancie alebo na odobratie práv zakladateľovi aliancie.

link = AliancieSprávca Vodcovia aliancie môžu nastaviť práva a tituly iných členov a vylúčiť členov. Môžu získavať ďalšie privilégiá, rovnako im môžu byť dané zakladateľmi. Táto moc, by mala byť dávaná s maximálnou ostražitosťou, s týmito právami môže napríklad ktokoľvek vylúčiť všetkých členov tvojej aliancie.

link = AlianciePozvanie Hráč môže prizvať nových hráčov do aliancie.

link = AliancieDiplomacia Tieto práva dovoľujú meniť aliančný profil, ďalej uzatvárať spojenectvá a dohody o neútočení a vyhlasovať vojny.

link = AliancieObežník Hráč môže odoslať správu celej aliancii.

link = AliancieModerátor na fóre Toto nastavenie umožňuje hráčovi upravovať a mazať príspevky v aliančnom fóre.

link = AlianciePrístup k internému fóru Hráč môže vidieť skryté fórum, ktoré je neviditeľné pre obyčajných hráčov v kmeni.

Opustenie aliancie

"Spojenectvo mocných nikdy nie je úprimné." - Phaedrus

Nie si spokojný so svojou alianciou? V Grepolise môžeš alianciu kedykoľvek opustiť. Stačí len kliknúť na príslušné tlačidlo v prehľade aliancie. Môžeš vstúpiť do inej aliancie alebo založiť vlastnú.

Ale dávaj si pozor. Častou zmenou aliancie nemusíš byť pre ďalších hráčov dôveryhodným a u starej aliancie tiež nebudeš populárny.