BB-kódy

Zo stránky Wiki Grepolis SK
Verzia z 14:57, 9. november 2015, ktorú vytvoril Sidri (diskusia | príspevky) (A ještě jeden překlep)
(rozdiel) ← Staršia verzia | Aktuálna úprava (rozdiel) | Novšia verzia → (rozdiel)
Jump to navigation

Čo sú to BB kódy?

BB kódy umožňujú formátovať text správ a príspevkov na fóre. Nižšie môžete vidieť BB kódy, ktoré máte k dispozícii.

BBcodes.png

Čo jednotlivé kódy robia?

Ikona Funkcia Kód Poznámka
Bold.png Tučný text [b]Váš text[/b]
Italics.png Kursiva [i]Váš text[/i]
Underline.png Podčiarknuté [u]Váš text[/u]
Strikethrough.png Prečiarknuté [s]Váš text[/s]
CentreText.png Centrovanie textu [center]Váš text[/center]
Quote.png Citácia [quote]Váš citát[/quote]
URL.png Odkaz [url=adresa]Zobrazený text[/url]
PlayerBB.png Odkaz na profil hráča [player]Meno hráča[/player]
Flag.png Odkaz na spojenectvo [ally]Názov spojenectva[/ally]
CityBB.png Odkaz na mesto [town]ID mesta[/town] Po stlačení tejto ikony sa ukáže kolónka pre zadanie názvu mesta. Vyberte tu dané mesto a nemusíte tak poznať ani jeho ID.
FontSize.png Veľkosť písma [size=9]Váš text[/size] Akonáhle kliknete na túto ikonu, rozbalí sa ponuka 5 odporúčaných veľkostí písma. Veľkosť ale môžete nastaviť ľubovoľnú - prepísaním čísla.
Image.png Vloženie obrázku [img]Odkaz na obrázok[/img] Nezabudnite sa uistiť, že naozaj vkladáte odkaz na obrázok, nie len na stránku, kde sa nachádza!
FontColour.png Zmena farby textu [color=#A00000]Váš text[/color] Máte veľkú škálu farieb, ktoré môžete použiť. Ide o klasický HTML zápis - môžete teda použiť akúkoľvek farbu, stačí zadať jej HTML kód.
Scroll.png Vložte hlásenie [report]Kód hlásenia[/report] Otvorte hlásenia, kliknite na Zverejniť, vyberte, čo všetko má byť viditeľné a publikujte. Potom sa vám zobrazí kód, ktorý vložte tam, kam potrebujete.
Award.png Pochlubte sa ocenením [report]Kód ocenenia[/report] Po stlačení tejto ikony sa rozbalí ponuka, kde zvolíte svet a ďalej názov ocenenie, ktoré chcete publikovať.
IslandBB.png Odkaz na ostrov [island]Kód[/island] Kliknite uprostred ostrova na jeho ikonu, v hornej časti zobrazeného okna kliknite na ikonu tohto BB kódu - vygeneruje sa kód, ktorý si jednoducho skopírujte a vložte.
Table.png Vložte tabuľku [table]Kód tabuľky[/table]
Font.png Štýl písma [font=serif]Váš text[/font] Môžete si vybrať medzi tromi rôznymi štýlmi.
Reservation.png Vaše alebo cudzí rezervácie [reservation]ID mesta[/reservation] V pop-up menu môžete jednoducho zadať názov mesta, ak kód nepoznáte.
Spoiler.png Vložte spoiler [spoiler]Váš text[/spoiler] Do spoilera môžete schovať text, obrázok ... Keď chcete, aby sa zobrazil až vtedy, až dotyčný hráč spoiler rozbalí.