Z Wiki Grepolis SK
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Čo je to mesto duchov?

Město duchů.JPG
Tento strašidelný názov neznamená nič iného, než opustené mesto po hráčovi, ktorý skončil s hraním, alebo začal nanovo od začiatku.

Mesto duchov sa postupne rozpadá (systém mu odoberá jednotlivé úrovne náhodne vybraných budov), až po čase úplne zmizne a na jeho mieste je opäť prázdná parcela s vlajočkou pre založenie nového mesta. Mesto duchov sa inak chová ako normálne mesto. Ostávajú v ňom pôvodné jednotky (ďalšie sa už nezbroja), dá sa na mesto duchov útočiť, dá sa podporiť, môžu sa z neho rabovať suroviny.

Ako vzniká?

Mesto duchov vzniká z miest opustených hráčom. Ak hráč nehraje viac ako 30 dní*, stáva sa z jeho miesta automaticky mesto duchov.

*Pozn.: Východiskovým počtom pre zmazanie účtu z dôvodu neaktivity je 30 dní. V prípade že má hráč na účte zlaté mince a aktívnu funkciu predlžovania prémia, proces sa predĺži.

Vojenské interakcie s mestom duchov

Útok

Na mesto duchov sa dá útočiť rovnakým spôsobom ako na ktorékoľvek iné mesto. Pokým nie je terčov útokov iný hráčov, môže z neho byť aj cenný zisky surovín. Pozor ale na zabudnutú armádu!

Dobytie mesta duchov

Dobytie mesta duchov je odlišné na rôznych svetoch, záleží podla tzv. systému dobývania. Na svetoch so „starým dobývacím systémom“ (Dobývanie) je spôsob dobývania rovnaký ako v normálnych mestách. Na svetoch so vzburou - novým dobývacím systémom - stačí mesto iba vyčistiť od všetkého odporu a zaslať osídľovaciu loď. Potom, čo dorazí do mesta, je mesto okamžite vaše. Neviete, jaké je nastavení vašeho sveta? Viac informácií

Podpora

Mesto duchov je možné podporiť (postup je rovnaký ako u normálneho mesta). Napr. bojíte sa, že vaše mesto, ktoré chcete získať, ukoristí niekto skôr ako vy. Platí tu ale niekoľko zvláštností. V prípade že napadne niekto vašu podporu, nezískate žiadne bojové body. Tak isto sa v prípade umiestnenej podpory hlási k slovu zub času - ako sa mesto rozpadá, jednotky v ňom sa v malých počtoch umierajú, vrátane vašich podporovaných jednotiek.

Otázky hráčov

Čo sa stane s opusteným mestom?
Postupne sa rozpadá, systém náhodne znižuje úrovne budov. Napr. v okamžiku, keď sa z mesta stane mesto duchov, má 8 000 bodov a o týždeň neskôr už iba 7 500 bodov.

Ako/od čoho sa odvíja počet vojsk v meste?
Nové jednotky sa v ňom už neverbujú, zostávajú v ňom iba tie jednotky, ktoré vlastnil pôvodný majiteľ mesta.