Kolonizácia

Zo stránky Wiki Grepolis SK
Jump to navigation

Kolonizácia je jedna z metód, ako získať v Grepolise nové mesto. Je to mierová cesta a nie je k nej potrebný útok alebo obrana mesta na jeho prebratie. Jde v podstatě o založení zcela nového města na zelené louce. Doba kolonizace není závislá na rychlosti daného světa. Bude probíhat stejně rychle nezávisle na rychlosti světa a způsobu dobývání, který je na něm aktivní.

  • Stejně jako při jiných metodách získávání nových měst i zde dojde po kolonizaci ke zmizení kolonizační lodi.

Miesta na založenie

  • Počas preskúmavania mapy sveta si si už možno všimol sivé vlajky. Tieto vlajky označujú miesta, kde možno založiť nové mesto.Town found 2.19.png.
Colonise1.png

Během prozkoumávání mapy světa sis již možná všiml na velkých i malých ostrovech šedých vlajek. Tyto vlajky označují místa, kde je možno založit nové město. Jsou dva typy těchti míst. První typ se nachází na menších ostrovech a druhý na větších. Je potřeba si uvědomit, že po zvolení místa k výstavbě nového města již město zbočit a začít někde jinde.


Malé ostrovy

Při startu hry sis jistě všiml malých ostrůvků v tvém okolí. Ty jsou nebydlené a rozmístěné po celém oceánu. Mnoho z nich je umístěno v blízkosti velkých ostrovů. Při kolonizaci těchto ostrůvků můžeš mít problém se surovinami, jelikož se na nich nevyskytují zemědělské vesnice. Proto bude tvé nově založené město závislé na surovinách z vlastních dolů nebo obchodu s tvými ostatními městy.

Veľké ostrovy

Místa na velkých ostrovech se vytváří po smazání jiných hráčských účtů nebo před zaplněním ostrova. Tyto místa jsou preferována pro zakládání nových měst, protože zde budeš mít přistup k zemědělským vesnicím a můžeš se více soustředit na stavbu vojsk místo stavby dolů. Stíle můžeš obchodovat s ostatními městy pro urychlení výstavby města.

Predpoklady

Budovy

Budova Minimálny stupeň Dôvod
Akadémia Akadémia Stupeň 22 Potreba vyskúmať Osídľovaciu loď
Prístav Prístav Stupeň 20 Potreba ku stavbe Osídľovacej lode

Jednotky

Pre založenie mesta potrebuješ Osídľovacia loď. Tu je možné postaviť v prístave, ak bola vysúmaná.

Jednotka Meno Cena
Colony Ship Osídľovacia loď 10,000 Wood.png 10,000 Stone.png 10,000 Iron.png 170 Pop.png

Kultúra

Musíš mať aj dostatok kultúrnych bodov pre založenie nového mesta. Na druhé mesto sú to tri body.

Priebeh kolonizácie

Zalozeni.png
Zalozit mesto 1.jpg
Zalozit mesto 2.jpg

Konečně máš přístav na úrovni 20 a vyzkoumal jsi OL. Nyní máš loď ve svém přístav a čeká na založení nového města.

Nejdříve bys měl najít nejlepší místo pro kolonizaci. Nejlépe někde blízko městu, ze kterého zakládáš, aby doba jízdy nebyl příliš velká. Nebo můžeš zvolit místo blízko jinému městu člena aliance.

 Poznámka: miesto musí byť v dosahu 48 hodín Osídľovacej lode.

Najskôr nájdi vhodné miesto, ktoré chceš kolonizovať. Je vhodné zvoliť miesto relatívne blízke tvojmu prvému mestu, aby tvoja kolonizačná loď nemusela plávať ďaleko.

Zvoľ jednotky, ktoré chceš, aby plávali k novému mestu. Spolu s kolonizačnou loďou musíš poslať ďalšie jednotky, ktoré ju budú brániť pred možnými útokmi. Pamätaj, že všetky pozemné jednotky musíš poslať v prepravných člnoch alebo v rýchlych prepravných lodiach.

Stavba prvých budov bude trvať 24 hodín a suroviny na ich výstavbu sú zahrnuté v cene kolonizačnej lode.

 Poznámka: 24 hodín nie je ovplyvnené rýchlosťou sveta.

Po výstavbě budeš upozorněn na nové město v tvých hlášeních (příjdeě také o kolonizační loď). Gratulujeme - teraz už máš druhé mesto!

Nové mesto

Novo založené mesto bude máť postavené následujúce budovy za 997 bodov
Senát 10
Drevársky tábor 15
Farma 10
Kameňolom 15
Skladisko 10
Strieborná baňa 12
Kasárne 4
Chrám 1
Trhovisko 2
Gratulujeme - teraz už máš druhé mesto!

Kolonizácia ako stratégia

Kolonizování není vždy bráno jako vhodný způsob získání nového města. Mnoho zkušených hráčů tuto cestu neupřednostňuje. Hlavním důvodem je, že preferují převzetí vystavěného města, čímž ušetří spoustu času.

Nicméně kolonizace znamená mírové získání města bez nutnosti boje. Také je dostupná rychleji, jelikož je potřeba akademie pouze na stupni 22, zatímco pro převzetí nepřátelského města je potřeba 28. stupeň.

Kolonizovaná města také poskytují některé výhody. Město není celou dobu výstavby znázorněno na mapě, takže můžete umístit svou pozici do nepřátelského území a zajistit ji dostatečným množstvím birém.