Z Wiki Grepolis SK
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Úvod

Administrátor Kupec Veľkňažka Veliteľ Kapitán
Administrátor
Kupec
Veľkňažka
Veliteľ
Kapitán

Vystavba.png + 5 príkazov
Premiove menu.png+ 11 prehľadov

Booty icon.png + 30%

Favor.png + 50%
Feature icons 2.08-4.png + 20% k síle

Unit.png + 20% k sile

Feature icons 2.08-5.png + 20% k sile
Obchod.png x2 presun tovaru

Feature icons 2.08-9.png Prehľad dedín
Planovac utoku.png Plánovač útokov


Ako v iných MMO hrách, tak aj v Grepolis existuje možnosť si zaobstarať prémiové výhody. Ku sprevádzkovaniu týchto výhod ale potrebujete tzv. „zlaté mince“, ktoré je možné si zaobstarať za určitý poplatok.

Prehľad radcov môžete otvoriť kliknutím na portrét jedného z nich (nachádza sa pod mini mapkou). Je tu celkom päť rôznych radcov, ktorých služby si môžte prenajať, pričom každý z nich ponúka iné výhody. Môžete využiť všetky z nich, alebo jen toho (tie), ktoré potrebujete najviac, to je už na vás.

Zakúpenie radcov

Pod spomínanými portréty prémiových radcov sa nachádza tlačítko Pridať zlato, ktoré vás presmeruje na okno, kde si môžete zaobstarať cez nákup určitý obnos zlatých mincí - prémiové meny tejto hry.

Kúpené zlato je viazané na váš účet bez ohľadu na to, na ktorom svete ste si ich zaobstarali. Aktivácia radcov na jednom hernom svete neznamená, že ich budete mať aj na iných svetoch. Pre každý svet je ich nutné aktivovať zvlášť. Kúpa radcov vám zaistí výhody na danom svete na ktorom ste si tieto výhody kúpili.

Zlaté zadarmo

  • Zúčastnením sa v súťažiach hernom fórume kvalitným dielom máte možnosť získať pomerne veľkú čiastku zlatých.
  • Registráciou účtu a následným potvrdením vašej e-mailovej adresy získate 100 zlatých na začiatok.
  • V prípade že sa prihlasujete do hry denne, každý 7. deň hry môžete v rámci dennej odmeny obdržať 25 zlatých.
  • Máte priateľov, ktorí sa novo registrovali do hry cez vašu pozvánku a prekročili viac jak 3 tisíce bodov? Za každého z nich si môžete vyzdvihnúť 200 zlatých!

Trvanie

Trvanie služieb daného prémiového radcu je 14 dní za cenu 100 zlatých. Kliknutím na tlačítko „Predĺžiť“ jeho zotrvanie vo vašej službe môžete predĺžiť o ďalších 14 dní, avšak za rovnaký poplatok - 100 zlatých. V prípade že nechcete venovať pozornosť manuálnemu predlžovaniu prémiových funkcii, je možné si túto prácu zveriť systému hry kliknutím na štvorček, ktorý sa nachádza napravo od každého tlačítka „Predlžovať“.

Poznámky

Berte na vedomie, že zaškrtnutie automatického predlžovania i keď len u jedného z radcov zapríčiní, že v prípade vašej náhlej neaktivity by sa váš účet na danom svete nevymazal za klasických 14 dní, ale až po vyčerpaní všetkých zlatých mincí potrebných na predlžovanie a a uplynutiu času, do kým je daný prémiový radca v službe!

Výpočet, kde je možno zlaté uplatniť, rozhodne nie je tak skromný, viac informacií v tejto sekcii.