Zo stránky Wiki Grepolis SK
Prejsť na: navigácia, hľadať
GoldExchangeLogo.png

Popis

Použite Výmenu zlata (burzu) ak chcete kúpiť a predať suroviny za zlato. Burza nahrádza našu staršiu funkciu "Obchodovania so zlatkami", ale namiesto toho, aby ste sa spoliehali na hráčov, ktorí navzájom vytvárajú obchody, Burza vytvára centralizovaný trh so zlatom pre každý oceán/more, ktorý zabezpečí, že suroviny sú pre vás vždy k dispozícii, ak ich chcete mať!

Ako funguje Výmena zlatých mincí (Burza)?

Na burze ste schopní nakupovať a predávať suroviny za zlatky. Ponúkané ceny sa budú líšiť v závislosti od toho, koľko zásob je suroviny, ktorú sa snažíte kúpiť alebo predať. Keď niekto predá surovinu, predané množstvo ide do skladu výmenou za zlato. Touto transakciou sa zvýši celková zásoba pre túto surovinu a v dôsledku toho sa zníži cena nákupu. Keď niekto kúpi surovinu, suma sa odpočíta od zásob a odošle sa hráčovi, zlato sa od nich odpočíta a v dôsledku toho sa náklady na nákup tejto suroviny zvýšia, pretože zásob je menej.

GoldExchangeWindow.png


Výmena zlatiek (burza) je pre vás dostupná od Trhoviska úrovne 3.

Hodnota výmeny (aktuálna zásoba) - Hodnota "akcie" je aktuálne množstvo suroviny na sklade. Zásoby sa zvyšujú zakaždým, keď niekto predá túto surovinu cez Burzu (pokiaľ nie je zásoba na maximálnej kapacite) a znižuje sa zakaždým, keď niekto kúpi túto surovinu výmenou za zlato (teda ak nie je nedostatok zásob).

Kapacity burzy' - Každý druh suroviny (striebro, drevo a kameň) má maximálny limit zásob v rámci Burzy. Akonáhle je toto maximum dosiahnuté, nemôžete viac predávať túto surovinu, kým zásoba neklesne pod maximálny limit, tým, že niekto kúpi danú surovinu za zlato. Tento strop sa však bude časom pohybovať na základe používania Burzy. Viac podrobností o tejto fluktuácii nájdete v časti "Dane" nižšie.

Kurzy výmeny/burzy' - Toto ukazuje aktuálny kurz/pomer nákupu suroviny. Táto sadzba bude neustále kolísať na základe toho, čo je k dispozícii na nákup. Náklady na nákup a predaj sa upravia tak, aby sa zabezpečilo, že pri použití burzy budú k dispozícii najlepšie ceny. Túto zmenu si môžete všimnúť aj vtedy, keď sa pozeráte na ponuku, pretože cena sa môže upraviť počas uskutočňovania transakcie na obrazovke s konečným potvrdením. Nebojte sa, vždy budete vedieť, čo dostanete než to potvrdíte.

Kúpa surovín za zlaté mince

To access the Gold Exchange, open your Marketplace from your city view, and then click on the Gold Exchange tab. The window will open on the "Buy resources" and enter the amount of a resource you want to purchase. Below the input fields, you will see an estimation of the Gold cost. Click on "Find best rates"and you will then be presented with a window which confirms what you will receive, and how much Gold it will cost to complete the transaction. Click on "Confirm order" to purchase the resources.

ConfirmOrderBuy.png


You can only trade one resource type at a time. For example, you can't choose to buy 1000 Wood as well as 1000 Stone in the same transaction, as the rates for each resource are different.

Predaj surovín za zlaté mince

To access the Gold Exchange, open your Marketplace from your city view, and then click on the Gold Exchange tab. Once in this window, select "Sell resources" and enter the amount of a resource you want to sell. Below the input fields, you will see an estimation of how much Gold you will receive for your sale. This value isn't locked in until you click on "Find best rates". You will then be presented with a window which confirms how much Gold you will receive for the transaction. Click on "Confirm order" to sell the resources.

ConfirmOrderSell.png


You can only trade one resource type at a time. For example, you can't choose to sell 1000 Wood as well as 1000 Stone in the same transaction, as the rates for each resource are different.

Trvanie obchodu

Once your order is confirmed, the resources will be sent from the Gold Exchange. Please note, these resources are not sent instantaneously, and you must wait for them to be delivered just like regular trades.

TradeDropdown.png


Zdanenie a rast

When buying resources from the Exchange, a small portion of the proceeds will be put aside automatically to increase its capacity for the traded resource. Each day, Exchanges on other oceans will also shift around capacity and stock to mitigate differences in their trading rates. What this means in practice is Gold Exchanges which see a lot of activity will help to feed exchanges with lower usage, to improve the smaller exchange's output. This helps to promote growth within the world, as it naturally expands.