Z Wiki Grepolis SK
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Poznáš legendu o vzniku maratónu? Po víťaznej bitke aténskej armády nad Peržanmi bežal Feidipidés zhruba 40 kilometrov späť do Atén, aby ohlásil toto dokonalé víťazstvo. Po doručení správy však padol na zem mŕtvy.

Našťastie pre teba nemá doručovanie správ v Grepolis tak drastický vplyv. Spravodajský systém ťa zdarma rýchlo informuje o udalostiach, ktoré sa stali.

Report.pngBojové správy

Okamžite po bitke obdržíš správu o priebehu boja. Keď vyhráš, uvidíš straty a počty oboch zúčastnených vojsk. Ak však prehráš, na mieste súperovej armády uvidíš len otázniky.

Report.pngRabovacie správy

Keď drancuješ dedinu kvôli surovinám a tvoje vojsko sa nestretne s odporom, dostaneš správu o tom, koľko surovín si vyraboval a nesieš do svojho mesta, a tiež sa dozvieš, o koľko percent si znížil v dedine náladu a silu.

Report.pngPovstalecké správy

Keď drancuješ dedinu kvôli surovinám, klesá tamojším obyvateľom nálada a zvyšuje sa hrozba povstania. Keď ľud povstane proti tvojim vojskám, dostaneš správu o svojich stratách. Tí vojaci, ktorí prežijú, odnesú suroviny v závislosti na ich možnostiach.

Report.pngPozvánky do spojenectva

Keď ti aliancia pošle pozvánku, budeš na to upozornený.

Report.pngKolonizačné správy

Akonáhle osídľovacia loď začne zakladať nové mesto, budeš upozornený. Proces založenia mesta trvá 24 hodín (vo svete s rýchlosťou pohybu 1).