Z Wiki Grepolis SK
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Príchody a odchody

Fénický kupec sa zastaví v jednom z tvojich prístavov každých 24 hodín, samozrejme ak máš postavený prístav. PristavF 3.jpg

Zakotvená loď vedľa prístavu symbolizuje prítomnosť tohoto obchodníka.

Phoenical trader.jpg

Obchodník vo tvojom meste môže zostať maximálne 8 hodín. Nemôžeš si vybrať, ktoré z tvojich miest navštívi, je to náhodné.

Ak klikneme na "Prepustiť kupca", tak on okamžite opustí vaše mesto. Na druhý deň príde v rovnaký čas, v akom ste ho vykázali.

Obchodníka je možné okamžite povolať po zaplatení 50 Premium.png.

Výmena surovín

Obchodník vždy ponúka na výmenu dve druhy surovín. Tretiu surovinu (ktorú neponúka) využijeme na nákup jednej z ponúk. Kúpiť môžete vždy z dvoch surovín 1000 kusov + 200 ďalších za úroveň deň (takže pri úrovni 3 bude ponúkať až 1600 surovín). Výmenný kurz bude prvý krát 1:0,5 a postupne stúpa pri každom nákupe o 0,1 až do pomeru 1:1. Ak fénický kupec odíde, potom znova príde, takže ten pomer sa vráti na 1:0,5. Napríklad kupec ponúka drevo a kameň. Na výmenu JEDNEJ z týchto surovín musíte použiť striebro. Ak chceme napríklad kameň, kupec nám dá 200 kameňa za 100 striebra pri pomere 1:0,5.

Fenickykupec.png

Nákup jednotiek

Fénický kupec bude taktiež predávať jednotky. Vždy má tri rôzne typy jednotiek, vždy platíme striebrom. Aké jednotky bude ponúkať, je vždy náhodné. Tieto jednotky sú veľmi nákladné, preto ak je chceme od neho nakúpiť, mali by sme si urobiť dobrú zásobu striebra.

Mýtické jednotky ponúka na predaj len v tedy, keď máme v meste chrám a uctievame jedného z bohov.