Zo stránky Wiki Grepolis SK
Prejsť na: navigácia, hľadať

Hra ponúka okrem prémiových radcov aj kopec ďalších možností, kde svoje zlaté môžete využiť.

Okamžitý nákup výcviku & výstavby

Ste netrpezlivý alebo vás tlačí čas? Dobu trvania či už výcviku alebo výstavby môžete ukončiť behom chvíle. Viac informácií nájdete na okamžitý nákup


Zníženie ceny stavby budov

Chýba vám len pár surovín do možnosti zahájiť výstavbu novej úrovne vami zvolenej budovy? Za 50 zlatých je možné znížiť cenu stavby o 25%! Viac informácii o tejto funkcie nájdete na stránke tu.

Predlžovanie božských sil

Potrebujete, aby božská sila ako je „Spokojnosť“, „Rast populácie“, „Volanie mora“ či „Ochrana mesta“ trvali dlhšie, za 20 zlatých ich môžete predĺžiť. Otvorte si dané mesto a kliknite na ikonu kúzla pod názvom mesta.

Povolanie fénického kupca

Raz za deň pripláva do jedného náhodného mesta fénický kupec. Ak chcete, aby priplával okamžite do vami vybraného mesta, za 50 zlatých ho môžete povolať.

Olympijské hry

I keď sa nejedná čisto o prémiovú funkciu, okrem akadémie na úrovni 30 potrebujete taktiež 50 zlatých, aby ste mohli túto kuľtúrnu slávnosť zahájiť. Trvá 24 hodín (delené rýchlosťou sveta) a rovnako ako Mestské slávnosti, Víťazná procesia či Divadelné hry vám pridá 1 bod kultúry.

Dni dovolenky

Každý rok (počíta sa od dátumu registrácie) sa vám doplnia dni dovolenky na 42 dní, ktoré sú zadarmo. Ak vám ale nejaké chýbajú a chcete mať ďalšie, je možné si ich dokúpiť. Celkovo sa dá dokúpiť 14 dní dovolenky naviac, cena za jeden deň je 50 zlatých.

Inventár

Vo východiskovom stave si môžete do inventára uložiť pre neskoršie využitie iba 5 obmien, ale sa 50 - 100 zlatých si môžete prikúpiť ďalšie miesta, až do celkového počtu 20 miest. Viac informácii nájdete tu.

Výmena ostrovných úloh

Pokial vám nevyhovuje výzva ostrovnej úlohy, môžete ju za cenu 50 zlatých zmeniť, avšak do tej doby, než výzvu danej úlohy neprijmete, potom je už táto funkcia neaktívna.

Udalosti

V priebehu roka sú do hry Grepolis vkladané rôzne akcie, tzv. udalosti, akými sú napríklad Veľká noc, Vianoce, Halloween, kde vám určitý počet zlatých môže pomôcť k väčšiemu množstvu kvalitných odmien.

Hrdinovia

  • Ak je váš hrdina zranený v boji, nemusíte čakať 18 hodín (delené rýchlosťou sveta), kým sa uzdraví, ale za 25 zlatých môžete zostávajúcu dobu do uzdravenia skrátiť o polovicu. Krátenie nie je dostupné, ak je zostávajúca doba do uzdravenia kratšia ako 1 hodina.

Na svete Rho a novšie nie je skracovanie liečenia dostupné! Hrdinu sa dá vyliečiť okamžite pomocou funkcie okamžitý nákup (viac info nižšie).

  • Za určitou čiastku, ktorá je uvedená v prehľade hrdinov, si môžete dokúpiť slot pre ďalšieho hrdinu.
  • Ak vám nevyhovuje hrdina ktorý je v ponuke, môžete ich ponuku za 50 zlatých zmeniť, opäť ale náhodne.

Obchodovanie so zlatom

Máte zlaté, ale trápite sa s nedostatkom bežných surovín? Ponúknite ich na trhu ostatným hráčom! Profitovať budete z toho všetci - aj tí, ktorý normálne žiadne zlaté nemajú, ale radi by ich mali. Viac info

Okamžitý nákup

Náhrada za skracovanie o polovinu. Nechcete či nemôžete čakať na dokončenie výstavby nejakej budovy, výskumu nebo výcviku jednotiek? Za určitý poplatok vo forme zlatých, ktorých suma sa odvíja od zostávajúceho času, daný príkaz môžete dokončiť okamžite! Viac info