Bitka o Tróju

Zo stránky Wiki Grepolis SK
Verzia z 15:15, 5. február 2015, ktorú vytvoril Mauricius (diskusia | príspevky) (→‎Bitka proti Trójskym nepriateľom)
(rozdiel) ← Staršia verzia | Aktuálna úprava (rozdiel) | Novšia verzia → (rozdiel)
Jump to navigation
Battle of troy logo.png


Event "Bitka o Tróju" je adaptáciou našeho minulého eventu "Trákske dobytie". Tr´ja je ovládaná falošným kráľom a musí byť zachránená. Achilles vás žiada o pomoc pri dobytí mesta. Je to pre vás skvelá šanca viesť armádu žoldnierov do boja a získať skvelé odmeny pre vaše impérium v Grepolise.


Mapa kampane

Troy map.jpg

Na hlavnej mape vidíte rôzne bojiská, ktoré je potreba ovládnuť. Každé bojisko je označené symbolom, ktoré vyjadruje jeho status:

Symbol Vysvetlenie
Symbol attack.png Na toto bojisko môžete zaútočiť so svojimi žoldniermi.
Symbol cooldown.png Toto bojisko bolo nedávno napadnúté, musíte počkať nejaký čas na príchod ďalších žoldnierov.
Symbol locked.png Ešte ste nepokročili dostatočne, aby ste mohli na toto bojisko zaútočiť. Musíte dobyť predchádzajúce bojisko, minimálne raz.
Symbol lootable.png Na tomto bojisku ešte môžete vybrať odmenu. Ak odmenu nevyberiete, nemôžete na toto bojisko útočiť.

Z času na čas si budete môcť vybrať z dvôch rôznych ciest. Je na vás, o aké odmeny budete mať záujem! Samozrejme, môžete dobyť všetky bojiská!

Bitka proti Trójskym nepriateľom

Po zvolení bojiska, ktoré môžete napadnúť, zobrazí sa okno útoku. V spodnej časti uvidíte silu a počet nepriateľov, ktorých musíte poraziť, a v hornej časti si vyberiete vlastných žoldnierov, ktorých chcete použiť v útoku.

Troy attack.jpg

Berte prosím do úvahy, že každé bojisko ma limit na počet jednotiek, ktoré môžete použiť. Ak máte viac jednotiek pod kontrolou ako povoľuje limit bojiska, musíte sa takticky rozhodnúť aký typ a počet jenotiek v boji použijete. Každá jednotka má výhody a nevýhody proti iným typom jednotiek.

Napríklad:

Skirmisheri udeľujú o 50% viac poškodenia proti Vojnovým koňom. Ak je na bojisku proti vám 50 vojnových koňov a vy máte k dispozícii 70 skirmisherov, je ideálne použiť 50 skirmisherov. Ak ich použijete viac, bonusové poškodenie sa za tých 20 navyše nepočíta.

Ako vidíte, musíte strategicky a takticky uvažovať.

150px-Troy2014 Units Ferocious Warriors.png
150px-Troy2014 Units Gastraphetes Archers.png
150px-Troy2014 Units Myrmidons.png
150px-Troy2014 Units Skirmishers.png
150px-Troy2014 Units War Horses.png

Ak zvíťazíte, obdržíte odmenu, ktorá je na bojisku uvedená. Ak si ju nevyzdvihnete, môžete ju nechať na bojisku a použiť neskôr, avšak pred koncom eventu. Po vyzdvihnutí odmeny sa na bojisko vrátia noví nepriatelia po 4 hodinách, ale vždy o niečo silnejší ako pred tým. Týmto spôsobom, môžete danú odmenu získať viackrát, ale vždy to bude o niečo náročnejšie.

Ak aj bitku na bojisku prehráte, straty, ktoré ste spôsobili nepriateľovi zostanú a sú permanentné. To znamená, že môžete súpera zničiť aj niekoľkými malými útokmi.

Achilles

Pri útoku na bojisko vám v boji môže pomôcť Achilles, ktorý pozdvihne morálku vašich žoldnierov a pridá 20% k ich bojovej sile. Po jeho heroickom výkone musí odpočívať 12 hodín. Ale s použitím zlatiek, ho môžete povolať okamžite do boja.

Troy2014 Achilles.png
Troy achilles.jpg

Žoldnieri

Aj keď začínate s malým množstvom žoldnierov, ich počet bude postupne narastať. Nasledujúce aktivity v hre vám budú poskytovať skupiny žoldnierov náhodne a tým budete môcť vybudovať silnejšiu armádu:

  • Útok a obrana
  • Verbovanie jednotiek
  • Výskum
  • Stavba budov
  • Kúzlenie
Troy mercenaries.jpg

Ak nájdete skupinu žoldnierov, náhodne sa k vašej skupine pridá 8-12 bojovníkov. Za 1 deň môžete nájsť maximálne 10 skupín žoldnierov. Samozrejme môžete za zlatky nakúpiť 10 žoldnierov, ktorí vám zostanú do konca eventu. Cena bude s každým nákupom narastať a vždy o polnoci sa zresetuje.

Ak sú vaši bojovníci zranení, netreba sa obávať. Každých 7 hodín príde do mesta liečiteľ a pomôže im zotaviť sa. Pomocou zlatiek môžete liečiteľa povolať okamžite.

Troy healer.png


Po dokončení posledného bojiska (34) dostanente špeciálnu odmenu:


Culturepoint.jpg

Na svetoch bez hrdinov dostanete celú 1 kultúrnu úrovaň zdarma.

Hector.jpg

Na svetoch s hrdinami, okrem kultúrnej úrovne, dostanete aj nového exkluzívneho hrdinu "Hectora".