Obchod

Zo stránky Wiki Grepolis SK
Verzia z 16:59, 27. máj 2016, ktorú vytvoril Alyssum (diskusia | príspevky)
(rozdiel) ← Staršia verzia | Aktuálna úprava (rozdiel) | Novšia verzia → (rozdiel)
Jump to navigation

Obchod

Tržnica je miesto ktoré vám dáva možnosť posielať suroviny iným hráčom. Vďaka nej môžete taktiež obchodovať aj s roľníckymi dedinami na svojom ostrove. Umožňuje vám obchodovanie s troma rôznymi surovinami - drevom, kameňom a striebrom.

Obchodovanie s dedinami alebo s ostatnými hráči vám môže napomôcť získať suroviny ktorých máte nedostatok a naopak zameniť ich za suroviny ktorých v mestách máte prebytok.

Už pri prvej úrovni vám trhovisko ponúka obchodovanie s roľníckymi dedinami, vytvárať a prijímať ponuky na trhovisku od iných hráčov a od úrovne 5 vám trhovisko ponúka posielanie surovín iným hráčom.


Obchodovanie s roľníckymi dedinami

Predpoklady

Obchodovať s dedinami je možné len ak, nálada v roľníckych dedinách neklesne pod 80%. Preto sa odporúča náladu v roľníckych dedinách udržiavať v nálade nad 80%. Na to, aby ste mohli obchodovať musíte mať v meste postavene trhovisko. Každá úroveň trhoviska umožňuje prepraviť o 500 dielov viac surovín. Minimálne množstvo zobchodovateľných surovín je 100.

Pomery

Pri zájdení myškou na roľnícku dedinu ktorá je vo vašom vlastníctve, sa vám okamžite zobrazí zobchodovaľený pomer a druh obchodovateľných surovým, ktorú je s vami dedina ochotná vymeniť a nálada roľníckej dediny (nálada nesmie klesnúť pod 80%, inak obchodovať s roľníckou dedinou nie je možné).

Dedinka1.png

Žltá šípka znázorňuje, akú surovinu musíte do dediny vyslať a zelená šípka znázorňuje, akú surovinu z dediny dostanete.


Obchod 2 pomer.PNG


Po kliknutí na dedinku vyberte možnosť "obchodovať". Otvorí sa vám okno v ktorom môžte zobchodovať suroviny s dedinkou. Pomer v dedinách je 1:1.25, tento pomer klesá každým obchodom a postupne sa vyrovnáva späť na svoj pôvodný pomer. V príklade na obrázku meníte striebro za za drevo, kde pri pomere 1:1.25 vymeníte 2000 jednotiek striebra za 2500 jednotiek kameňa.

Minimálne množstvo ktoré s roľníckou dedinou môžte zobchodovať je 100 a maximum na jeden obchod je 2000 jednotiek suroviny.


Obchod s inými hráčmi

Trhovisko vám umožňuje aj obchodovanie s inými hráčmi. Môžte tu vidieť ponuky iných hráčov, vytvárať vlastné ponuky. Ponuku trhu otvoríte pri náhľade mesta klinutím na budovu trhu.

Trh ponuka.PNG
  • V hornej časti okna, nájdete dostupnú kapacitu trhu a pod ňou možnosti filtrovania medzi surovinami, pomerom, vzdialenosťou dostupných ponúk. Vybratím možností sa vám zobrazia len tie ponuky iných hráčov, ktoré spadajú pod filter ktorý ste si sami vybrali. S "Reštartovať filter" vynulujete všetky zadané filtrovania.
  • V ďalšej časti okna môžte nájsť ponuky iných hráčov. V prvom riadku surovinu ktorú získate, pomer surovín, surovinu ktorú zaplatíte, čas doručenia a hráča, ktorý ponuky vytvoril. Celú ponuku prijmete kliknutím na Fajka.PNG, v prípade, že nemáte dostatočnú kapacitu trhu, alebo nechcete prijať celú ponuku od iného hráča, kliknite na Šípka,.PNG kde zadáte požadované množstvo surovín a potvrdte zadanie.

Po doručení surovín do miest sa vám obchodné kapacity okamžite uvoľnia.


Vytvoriť ponuku

Trh vyt.ponuku.PNG
  • Klinite na "Vytvoriť ponuku" a otvorí sa vám okno s možnosťami. Uvidíte tu kapacitu voľných obchodníkov ktorých môžte pri vytváraní ponuky použiť.
  • Do prvého okna vyplnte množstvo surovín, ktoré chcete vymeniť. Ponuka ponúkaných surovín nesmie byť vyššia, ako je voľná kapacita obchodníkov v danom meste.
  • Zájdením myšky na surovinu, sa vám zobrazia 3 možnosti drevo, kameň a striebro, na svetoch s možnosťou

obchodovať so zlatom máte na výber aj štvrtú ponuku, obchodovať suroviny za zlato.

  • Maximálny čas doručenia - tu si nastavte čas doručenia a vašu ponuku uvidia len tí hráči, ktorých by čas pri doručení surovín nepresiahol zadaný čas.
  • Viditeľné pre - v tejto časti si môžte nastaviť pre koho budú vaše ponuky viditeľné, následne zvolte možnosť "Vytvoriť ponuku".


Vlastné ponuky uvidíte v okne "Tvoje vlastné ponuky".


Ďalšie funkcie trhoviska

Trhovisko je dôležitá budova ktorá je využívaná nie len pri výmene surovín, ale taktiež ju využívate v neskoršej fáze hry. Posielanie surovín do divov a rovnako ho využijete pri posielaní surovín svojim spoluhráčom. Kliknite na svoje mesto, alebo mesto iného hráča, a v kruhovej ponuke vyberte možnosť "obchodovať". Trh využívame aj pri posielaní surovín do roľníckych dedín pri ich výstavbe.


Fénický kupec

Hneď ako postavíte v meste trh, sa vám v meste objaví fénický kupec. Ten prichádza každých 24 hodín do jedného z vašich miest a pobudne v meste 8 hodín. Obchod s ním, je vždy pre vaše mesto výhodné. Ponúka vždy dve druhy suroviny za tretiu zo surovín. V ponuke má, aj jednotky rôzneho druhu, ktoré sú drahé a vzácne, preto ich cena je rovnako vysoká. Nákup týchto jednotiek je vždy iba za striebro.