Z Wiki Grepolis SK
Prejsť na: navigácia, hľadanie
link = Bezpečnosť

Vaše heslo bude uložené a zašifrované. Nie je možné ho dešifrovať. Avšak existuje niekoľko možností, ako niekto získa tvoje heslo:

  • Zvolil si heslo, ktoré je ľahko odhaliteľné.
  • Prihlásil si sa do účtu na verejnom počítači a uložil heslo do toho počítača. Je tiež možné, že ťa niekto sledoval, ako ho vkladáš.
  • Stal si sa obeťou podvodu.

Tu je pár typov, ako sa ochrániť pred týmito vecami. Môžu znieť smiešne, ale z vlastnej skúsenosti vieme, koľko hráčov písalo podpore, pretože sa im to týmito spôsobmi stalo.

  • Tvoje heslo by nemalo obsahovať tvoje meno alebo priezvisko. Tiež nie je odporúčané používať heslá typu "1234" alebo "heslo". Vždy je dobré kombinovať čísla a písmená a špeciálne znaky. Môže to znieť zložito, ale pridaním jednoduchého "!" uprostred slova, spravíte heslo o veľa silnejším. Číslo by nemalo mať nejaký špecifický význam, pretože môže byť vždy uhádnuté.
  • Ak sa prihlásiš na verejných počítačoch napríklad v škole alebo internetovej kaviarni, je dôležité, aby si nezvolil "zostať stále prihlásený". Vždy vyber nie, keď sa ťa prehliadač pýta, či chceš uložiť heslo. Je tiež dôležité, aby ťa nikto pri prihlasovaní nesledoval.
  • Podpora Grepolis sa ťa nikdy nebude pýtať na tvoje heslo. Ak niekto chce tvoje heslo, v žiadnom prípade mu nedôveruj. Na niektorých stránkach sa môže stať, že po tebe budú požadovať zadanie tvojho hesla. Ak začína "externé oprávnenie" adresy www.sk.grepolis.com, tak sa nejedná o podvod.
  • Nikdy by si nemal používať rovnaké heslo na viacerých stránkach. Obzvlášť je dôležité, aby si nepoužíval rovnaké heslo ako používaš k emailu na inej stránke. Ak stratíš prístup na email, stratíš toho oveľa viac. Ak niekedy stratíš heslo k tvojmu účtu, môžeš si ho nechať zaslať znova na email. Nebudeme ti môcť pomôcť, keď stratíš svoj emailový účet.