Grepolis Aplikácia

Zo stránky Wiki Grepolis SK
Jump to navigation
Ios app icon.png

Grepolis aplikácia poskytuje príjemný spôsob hrania Grepolisu na tvojom mobilnom zariadení a poskytuje prístup ku všetkým dôležitým herným prvkom, ktoré sú potrebné ku správe tvojho herného účtu. Táto wiki stránka ti pomôže s používaním aplikácie popisom rozhrania a taktiež zobrazením niekoľkých rozdielov medzi aplikáciou a browser verziou.

Aplikácia je dostupná iba pre iOS a Android.

Dostupnosť


.SK
Google play.png
Apple store big.png

Požiadavky

Zariadenia iOs:

 • iPod touch 5, iPhone 5, iPad 2, iPad mini, alebo iPad s Retina displejom
 • iOS 7 alebo vyššie
 • internetové pripojenie na tvojom zariadení

Zariadenie Android:

 • Android 2.3 alebo vyššie
 • 160dpi rozlíšenie alebo vyššie
 • internetové pripojenie na tvojom zariadení

Hlavné vlastnosti

 • Rýchla a jednoduchá správa účtu
 • Plná podpora mobilného prístupu
 • Push notifikácia
 • Jednoduché dotykové gestá

Ak ste nový hráč, môžete hrať aj bez registrácie. Bude vám automaticky vygenerovaný hosťovský účet. Neskôr váš hra požiada o zadanie údajov a dokončenie registrácie. Všetko bude súčasťou tutoriálových úloh. Vyberiete si vhodné meno a dokončíte registráciu.

App direct play 1.png


Ak si už pred tým hral browserovú verziu hry, môžeš použiť prihlásenie pre prístup do hry s už existujúcim účtom. Môžeš si ale taktiež registrovať nový účet obrazovky na aplikácii. Pamätaj ale, že na jednom svete môžeš mať aktívny len jeden hráčsky účet.

App login.png App register.png


Užívateľské rozhranie

Vrchní menu

Vrchné menu je zobrazené v celej aplikácii bez ohľadu na to, v ktorej obrazovke sa nachádzaš (napr. prehľad ostrova alebo mesta).App top menu.pngToto menu zobrazuje tvoje aktuálne suroviny (drevo, kameň, striebro, volné obyvateľstvo a zlato), aktuálné poradie v rebríčku, aktuálne mesto, uctievaného boha v tomto meste, množstvo viery tohoto boha a dôležité udalosti, ako napríklad príchodzie útok. Ikona útoku bude svietiť iba v tedy, ak bude prichádzať nejaký útok na niektoré z vašich miest.

Dotykové gestá

Gesture Akce Výsledek
Dotyk

App tap.png

 1. Dotyk na ikonu rebríčku.
 2. Dotyk na obrázok boha.
 3. Dotyk na názov mesta.
 4. Dotyk na ľavú alebo pravú šípku vedľa názvu mesta.
 1. Otvorí stránku s rebríčkom.
 2. Otvorí menu kúziel.
 3. Otvorí zoznam tvojich miest.
 4. Zmení na predchádzajúce alebo nasledujúce mesto v tvojom zozname.
Dvojitý dotyk

App double tap.png

Dvojitý dotyk na mesto v zobrazení mapy. Nájde lokáciu mesta na mape.
Stisknutie a posun

App flick.png

Dotyk a pohyb pri zvolení názvu mesta. Zmena mesta na ďalšie alebo predošlé.


Zoznam miest

Kliknutie na obrázok mesta otvorí zoznam miest. Tu sú zobrazené všetky tvoje mestá a ich body. Kliknutím na názov mesta budeš presmerovaný priamo do prehľadu daného mesta. Je tu rozdiel medzi základným prehľadom miest a prehľadom miest pri použití Administrátora. Ak je Administrátor aktívny, má prehľad miest viac detailov u každého mesta; zobrazenie dostupných surovín a aktuálné aktivity ako sú prebiehajúca výstavba či verbovanie.

App city list.pngApp city list premium.png

Kliknutím na šípku vedľa názvu mesta sa dostaneš priamo do prehľadu daného mesta, ak samozrejme nie si na mape. V tom prípade sa pohľad vycentruje na dané mesto.

Rebríček

Kliknutím na obrázok rebríčku otvoríš rebríček.. Môžeš tu prechádzať cez rôzne hodnotenia:

Hráči Hráči na mori Spojenectvo Spojenectvo na mori Útočníci (bojové body) Obranári (bojové body) Bojovníci (bojové body) Spojenectvo - útočníci (bojové body) Spojenectvo - obranári (bojové body) Spojenectvo - bojovníci (bojové body) Divy sveta

App ranking.png

Božské sily

Dotykom ikony boha otvoríte okno božských síl.

App cast spell.png

Hlavné menu

Hlavné menu je zobrazované cez celú aplikáciu a má slide funkciu (je posuvné). Obsahuje následujúce tlačítka:

 • Mapa/Mesto
 • Správy
 • Hlásenia
 • Radcovia
 • Spojenectvo
 • Prémium
 • Spojenecké fórum
 • Profil
 • Herné podpora
 • Wiki
 • Fórum hry
 • Nastavenie
 • Odhlásenie
App main menu.png

Kruhové Menu

Kruhové menu vyskočí akonáhle kliknete na akýkoľvek vhodný objekt na mape. Zobrazia sa vám všetky dostupné akcie.

App ring menu.png

Mapa

Obrazovka mapy je jednou z najdôležitejšou súčasťou aplikácie, keďže slúži k tvojej navigácii. Poskytuje prehľadný náhľad ostrovov a všetkých ich miest, roľníckych dedín, voľných miest, divov sveta a ďalších informácií zaujímavých pre hráčov. Jednotné približovanie kombinuje prehľad ostrova aj prehľad ostrova z browser verzie v jednom prehľade. To znamená, že to už nie je oddelené medzi mapou ostrova a okolitého sveta. Môžeš jednoducho prejsť medzi minimapou alebo prehľadom sveta jednoduchým gestom pre oddialenie či priblíženie:

App map navigation1.png App map navigation.png

Mesto

Prehľad mesta je podobný ako v browser verzii. Môžeš pracovať so všetkými budovami v tvojom meste tým, že na nich klikneš. Aby sme zvýšili využiteľnosť tohto prehľadu, môžeš tiež použiť gesto pre priblíženie alebo oddialenie rovnako ako pri navigácii na mape.

App city overview.png App city navigation.png

Výstavba

Menu výstavby v Senáte má iný vzhľad ako u browser verzie. Zašednuté budovy zatiaľ neboli postavené a každá budova má ukazovateľ svojej aktuálnej úrovne. Vidíš tu tiež aktuálnu výstavbu. V našom príklade je farma vylepšovaná z úrovne 8 na 9, čo je znázornené lištou pokroku a zelenou deviatkou. Navrchu tohoto okna môžeš prejsť doprava na prehľad aktuálnej výstavby daného mesta.

App construction.png App senate.png App construction queue.png

Rekrutovanie

Proces rekrutovania v kasárniach a prístave sa taktiež trocha líši od browser verzie. Každá jednotka má obrazovku s kompletnými informáciami a môžeš tu zadať počet jednotiek daného typu, ktoré sa majú rekrutovať alebo použiť posuvník dole. Aktuálne príkazy k výcviku sú tiež prezentované lištou pokroku.

App recruitement.png

Výskum

Tabuľka výskumu v akadémii je navrhnutá tak aby poskytovala max. množstvo informácií o daných výskumoch. Môžete zadávať nové výskumy, sledovať práve prebiehajúce, alebo skontrolovať čo všetko ste už vyskúmali.

App research.png App research queue.png

Uctievanie boha

Je úplne jednoduché vybrať si svojho boha v náhľade chrámu. Hore môžete preskakovať medzi bohmi, v strede si môžete vybrať a prípadne zmeniť na iného. Informačné okno zobrazí doplňujúce informácie.

App god.PNG

Tutoriál a systém úloh

V aplikácii je taktiež plný prístup k tutoriálu a systému úloh, ale ich zobrazenie sa líši v porovnaní s browser verziou. Prvé tutoriál úlohy sa zobrazujú hneď, jak budú k dispozícii. Môžeš tiež kliknúť na symbol úloh v rozhraní pre prístup do zoznamu úloh. V tomto zozname sú zobrazené všetky aktuálne úlohy a tiež ich stav (napr. aktívna nebo otvorená). Z tade môžeš jednoducho zvoliť danú úlohu a tým zobraziť ďalšie jeho podrobnosti a akcie, ktoré sa jej týkajú. Tutoriál je navrhnutý tak, aby ťa sprevádzal prvými chvíľami v hre.

App questsystem1.png App questsystem2.png App questsystem3.png