Z Wiki Grepolis SK
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Trvanie udalosti

Udalosť potrvá 3 dni, behom ktorých môžete portál zničiť.

Popis

Behom trvanie udalosti sa vo vašich mestách otvorí portál. Vašou úlohou bude tento portál zničiť skôr, ako vyprší vymeraný čas. Aby sa vám to podarilo, budete musieť najskôr zozbierať 6 Hádesových kameňov, pričom tie môžu byť nájdene po každom, čo sa do portálu vydáte za dobrodružstvom. Tieto dobrodružstvá vám však trvajú nejaký čas a sú na neho potrebné aj vaši muži. Dokončením výpravy si zaistíte suroviny alebo priazeň. Naviac máte šancu nájsť aj jeden z Hádesových kameňov. Je tu ale určité riziko, že prídete o všetky jednotky, ktoré ste do portálu vyslali. Po zozbieraní celej šestice kameňov môžete daný portál zničiť a obdržať tak finálnu odmenu. Ak hráte aktívne, získate taktiež exkluzívne ocenenie!

Hades Portal main screen.png

Ako otvoriť portál

Portál môžete otvoriť kliknutím na jeho obrázok. Je iba jeden, pristupovať k nemu môžete z ktoréhokoľvek mesta.

Hades Portal in city.png

Ciel

Posielajte jednotky na dobrodružné výpravy, aby ste našli týchto 6 Hádesových kameňov. Po ich zozbieraní môžete portál zničiť a vziať si poslednú odmenu. Akonáhle ste portál zničili, nie je možné už do neho znovu vstúpiť a vydať sa tak za ďalším dobrodružstvom.

Ako získať kamene

V portále sa môžete vydávať na rôzne dobrodružstvá. Každé z týchto dobrodružstiev zaberie určitý čas. Aby ste však vôbec nejakú výpravu mohli zahájiť, potrebujete na ňu požadovaný počet jednotiek. Na konci každej výpravy ste odmenení surovinami a priazňou. Okrem toho je tu aj šanca na objavenie Hádesovho kameňa. Majte ale rovnako na pamäti, že rovnako tak tu panuje aj riziko straty všetkých jednotiek, ktoré ste na cestu do portálu vyslali.

Hades Portal adventure.png
Hades Portal adventure reward.png

Odmena udalosti

Po zozbieraní všetkých 6 kameňov môžete portál konečne zničiť.

Hades 6stones.png

Zničením portálu ho zo svojich miest odstránite a zároveň sa vám do rozšíreného inventára uloží 6x predmet „Rozšírenia územia“, ktorého aktiváciou si do jedného z vašich miest môžete pridať 100 obyvateľov naviac.

Hades prize.png

Ocenenie

Za zničenie portálu obdržíte následujúcu odmenu:

Zničenie brány

Portal destruction award.png