Z Wiki Grepolis SK
Prejsť na: navigácia, hľadanie


Domovská stránka InnoGames

Základné údaje

 • Založené: 1. januára 2007
 • Kontaktní údaje:
  • Adresa: Friesenstraße 13, 20097 Hamburg, Nemecko
  • Telefón: + 49 40 7889335-0
  • Fax: + 49 40 7889335-200
  • Email: info@innogames.com
 • Vedenie: Hendrik Klindworth, Eike Klindworth, Michael Zillmer, Armin Busen, Christian Pern
 • Zamestnanci: Okolo 400 ľudí z 35 zemí v Hamburku a Düsseldorfu, 200 správcov komunít naprieč svetom a okolo 1600 dobrovoľníkov
 • Registrovaní užívatelia: celosvetovo viac ako 150 miliónov

O InnoGames

S 150 miliónmi registrovaných hráčov je InnoGames celosvetovou špičkou vo vyvíjaní a vydávaní online hier. Teraz v ústredí založenom v Hamburku pracuje viac ako 350 ľudí z 30 zemí. Tu hladko spolupracuje management komunity, systémová administrácia a vývoj. Toto, v kombinácii s úzkym kontaktom s hráčmi, vytvára pevný základ podporujúci postupné vylepšovanie hier InnoGames. Všetky hry InnoGames sú hratelné zadarmo bez akýchkoľvek obmedzení či časových limitov. Hráči majú možnosť si zabezpečiť prémiové účty či predmety ponúkajúce rozširujúce výhody v hrách. Snažíme sa uistiť všetkých hráčov, že bez ohľadu na štandartný či prémiový účet majú možnosť si vyskúšať optimálny herný pôžitok.

Kedysi dávno...

Začalo to ako koníček

Nákres vesnice Divokých kmenů

Softwarový vývoj v Hamburku započal v roku 2003. Počiatkom tohoto roku začali bratia Eike a Hendrik Klindworthovi spoločne s Michaelom Zillmerom vytvárať prehliadačovú hru Divoké kmene. Boli motivovaný myšlienkou vytvoriť hru, ktorej hranie by si sami mohli užívať a ktorá by poskytovala zábavu a pôžitok z hry po dlhú dobu.

To, čo bolo pôvodne zamýšľané iba ako záujmový projekt, rástlo rýchlejšie, než sa predpokladalo. Potom, čo bola hra oficiálne v marci 2003 spustená, počet hráčov sa skoro na to v roku 2004 navýšil na niekoľko tisíc, takže bol predstavený druhý svet. Hra bola tím pádom nepretržite zlepšovaná a na jeseň roku 2005 sa počet hráčov rozšíril na približne 50 tisíc.

Od hobby k profesii

Tím InnoGames v roce 2008

Pretože rast prebiehal rýchlym tempom, traja zakladatelia spoločnosti sa v roku 2005 rozhodli na plný úväzok pracovať na vývoji a riadení prehliadačových hier. Koncom tohoto roku vydali novú verziu ponúkajúcu drastické grafické vylepšenie. Začiatkom roku 2007 bola založená spoločnosť InnoGames pre zvládnutie riadenia a pokračovanie vo vývoji hry. Spoločnosť naďalej pokračovala vo svojom raste a s viac ako 130 milióny registrovaných hráčov je InnoGames jedným z najväčších operátorov Massive Multiplayer Online (MMO) hier na svete. Nezvyšovali sa iba číslá užívateľov, ale aj spoločnosti: 300 zamestnancov z 25 zemí teraz pracuje v ústredí v Hamburku. InnoGames tiež vykazuje obrovský potenciál rastu v medzinárodnom merítku. V máji 2010 skupina investorov Fidelity Growth Partners Europe (FGPE) pripojila InnoGames menšinovým podielom. Okrem finančnej podpory sa tak vytvára pre InnoGames partnerská sieť, ktorá naďalej urýchľuje celosvetovú expanziu hernej vývojárskej firmy.

Tím InnoGames v roce 2009

Prítomnosť a budúcnosť

V roku 2012 mala InnoGames celosvetovo najúspešnejší start prehliadačovej hry: Forge of Empires. Hra dosiahla viac ako päť miliónov užívateľov za prvých šesť mesiacov a taktiež sa ukázala ako hra s najlepším začiatkom v histórii InnoGames. V roku 2013 InnoGames vynaložilo veľké úsilie do vývoja mobilných aplikácii. Zatiaľ čo Grepolis a Divoké kmene už svoju aplikáciu pre Android a iOS dostali, Forge of Empires ich nasledoval v roku 2014. Taktiež v roku 2014 prišli s niekoľkým novými titulmi, ktoré budú hrateľné v prehliadači aj na mobilných zariadeniach.

Tím InnoGames

Rozhovor: Dennis Heinert, PR Manager

Autorom textu je hráč skipi.

Hry

Divoké kmene

The West

Grepolis

Tribal wars 2

Forge of Empires
160px-ElvenarLogo.png