Z Wiki Grepolis SK
Prejsť na: navigácia, hľadanie

„Prehľad obchodu vám pomáha pri rýchlom presúvaní surovín medzi vašimi mestami. Môžete sa pozrieť na aktuálne obchody svojich miest a tak isto môžete svoje mestá triediť podla rôzneho obchodovaného tovaru. Intuitívne ovládanie drag-and-drop všetko veľmi usnadňuje.“

Prehľad obchodu.JPG

Vzhľad prehľadu obchodu

Horná časť

V hornej časti sa nachádzajú tri prvky, na ktoré sa môže upierať vaša pozornosť, brané, zľava doprava.

  • Kliknutím na tlačítko Zobraziť obchodné aktivity sa rozbalí zoznam, v ktorom sú vypísané odkiaľ, kam, za ako dlho koľko surovín dorazí. Viď ukážku: zoznam obchodnej aktivity
  • Kolónka „Hľadať“ nájde uplatnenie najme pri väčšom počte miest - stačí napísať vyhľadávaný názov mesta, či jeho časť, a ponuka miest sa vyfiltruje iba na tie, ktoré odpovedajú hľadaným požiadavkám.
  • Posledná možnosť vám umožní vzostupne zoradiť mestá podla rôznych specifík, a to stav surovín, počet voľných obyvateľov, velikosti skladu a samozrejme celkového počtu bodov mesta.

Drag & drop ovládanie

Samotné posielanie surovín z mesta A do mesta B cez prehľad obchodu prebieha za pomoci ovládania drag & drop. Kliknite na vami zvolené mesto a pretiahnite ho na jedno z dvoch pozícii v dolnej časti okna (na úvodnej ukážke v tomto článku je jedno z týchto miest označené otáznikom). Ale pozor! Nie je jedno, do ktorého z dvoch voľných pozícii dané mesto pretiahnete. Na prvé (naľavo) miesto pretiahnete to, skadiaľ budú suroviny vyslané, na druhé (pravé) ciel, kam budú suroviny vyslané na cestu. Tabuľka mesta, ktoré bolo pretiahnuté na jedno z miest, ostane priehľadné, viď mesto s názvom Wiki6 na úvodnom obrázku.

Medzi týmito dvoma pozíciami pre pretiahnutie miest vybraných pre obchod sa nachádza políčko, kde vyplníte počet a tip suroviny, taktiež tu vidíte voľnú obchodnú kapacitu (určená podla úrovne trhoviska mesta v pravo a ďalšie tri tlačítka:

  • Kliknutím na Obchodovať so surovinami potvrdíte obchod a započne presun surovín.
  • Kliknutím na Zmazať mestá zrušíte priradenie miest.
  • Kliknutím na Vymeniť mestá prehodíte pozície mesta, tzn. odkiaľ kam suroviny pôjdu.

V prípade že počítate s ďalšími obchodnými interakciami s jedným z miest, je vhodné si ho prišpendliť kliknútím na malý, červený pripínač v pravom hornom rohu u daného mesta (opäť viditeľné na prvom obrázku.