Sparta vs. Hádes

Zo stránky Wiki Grepolis SK
Jump to navigation
Spartavshades Logo.png

Behom tejto udalosti sa mŕtvi začali v Hádesovej ríši temnoty zoskupovať. Pochovaní mimo mesto, teraz opäť povstanú. Chlad a smrť sa pokúsili presekať si s Hádesovím menom cestu cez naše rady. Teraz svojich mrtvych Hádes vysiela jedným z vlastných portálov, aby ničili a vnášali chaos.Rozhodli sme sa preto povolať Lysandera Spartského a spolu s nimi aj mocných sparťanských bojovníkov, ktorí vás budú nasledovať. Teraz je už len a len na vás zahnať tieto zlovoľné tvory a uzavrieť tento hrozný portál, ktorý pre ne Hádes otvoril.


Mapa kampane

Spartavshades map new.png

Plán útoku na nemrtvých je vyznačený na mape, na ktorej môžete spatriť aj všetky možné bojiská. Každé

Symbol Význam
Spartavshades symbol attack.png Vaši sparťanskí bojovníci môžu toto bojové pole napadnúť.
Spartavshades symbol cooldown.png Dané bojisko bolo napadnuté nedávno a nejaký čas musí uplynúť, kým sem dorazia ďalší nepriatelia.
Spartavshades symbol locked.png Doteraz ste nepokročili dostatočne na to, aby ste tu mohli bojovať. Musíte sa najskôr prebojovať predchádzajúcimi bojiskami.
Spartavshades symbol lootable.png Na tomto bojovom poly stále čaká odmena na svoje vyzdvihnutia. Kým si ju nepreberiete, nebudete tu môcť opäť bojovať.

Čas od času vám bude daná možnosť sa rozhodovať medzi dvoma cestami. Je na vás, o aké odmeny sa rozhodnete usilovať! Nič vám ale ani nebráni v tom vyčistiť všetky bojiská!

Pod odpočtom vľavo hore môžete nájsť dve tlačítka:

Spartavshades maximize window.png

Prvým tlačítkom sa okno udalosti roztiahne a najväčšiu možnú veľkosť, podla rozlíšenia vašej obrazovky. Tým by ste mali mať o mape lepší prehľad, resp. o jej rozličných bojísk a jej prepojeniach.

Implementovali sme taktiež zoom mapy. Jednoducho rolujete myškou a mapa sa bude odďalovať či približovať. Tým druhým tlačítkom je malé „i“, ktoré zastupuje informácie. Jeho stlačením sa otvorí pop-up okno, kde si môžete znova prejsť všetky tutoriálové kroky.


Bitka proti Hádesovým vojakom

Okno útoku sa otvorí iba vtedy, ak si zvolíte to bojové pole, na ktorom je možné aj bojovať. Nepriatelia, ktorí sú tu rozmiestnení, budú zobrazení dole, a to spoločne so svojimi počtami a fialovou uniformou. V hornej časti okna si potom môžete vybrať medzi svojimi sparťanskými bojovníkmi. Tí sú odetí do červeného.

Bettleground 2018.png

Majte prosím na pamäti, že každé bojisko má svoje obmedzenie s vom, koľko jednotiek na´neho môžete vyhradiť. Ak je pod vašim velením viac vojakov, než koľko ich dané bojové pole umožňuje nasadiť, budete musieť urobiť taktické rozhodnutie aký tip jednotky do boja vyslať a koľko ich vyšlete. Každá jednotka má proti iným určitým tipom svoje prednosti ale aj slabiny.


Príklad:

Sparťanský šermiar udeľuje Hádesovým jazdcom o % viac poškodenia. Ak je bojisko obsadené 50 Hádesovými jazdcami a vy máte 70 sparťanských šermiarov pripravených sa zapojiť, je dobrý nápad ich vybrať 50, lebo útočný bonus sa pre nadbytočných šermiarov nezapočítava. Predpokladajme, že dané bojové pole vás obmedzuje a vyslanie max. 80 vojakov. Ostávajúcich 30 miest (50 ich je zabraných šermiarmi) teda môžete obsadiť podla vlastnej chuti. Nebolo by ale príliš múdre posielať sparťanských lukostrelcov, keďže tým by Hádesový jazdci udelili poškodenie naviac!

Jak si teda môžete všimnúť, je potrebné mať trocha strategického dôvtipu.


150px-Spartavshades unit1.png
150px-Spartavshades unit2.png
150px-Spartavshades unit3.png
150px-Spartavshades unit4.png
150px-Spartavshades unit5.png

Zvíťazili ste. Za ono bojisko teda obdržíte jeho odmenu. Tú tu môžete zanechať až do konca udalosti, aby ste si ju mohli kedykoľvek inokedy behom nej vyzdvihnúť. Štyri hodiny od zobratí odmeny nepriatelia toto bojisko opäť obsadia, tento krát ale v ešte hojnejšom počte než pred tým. To sa dá vysvetliť tak, ak si všimne Hádes nejakého slabého miesta vo svojej obrane, tak ho bude chcieť posilniť. Týmto spôsobom môžte opakovane získavať rovnaké odmenu, zatiaľ čo výzva neustále narastá.

Ďalším pozoruhodným faktom je, že dokonca aj keď ste pri útoku porazení, straty na súperovej strane sú trvalé. Čo znamená, že nepriateľov môžete napadať mnohonásobnými útokmi menšieho rázu, a to tak dlho, kým nakoniec aj tak vyhráte.

Spartský kapitán

Ak tiahnete na nejaké bojové pole, môžete svoj útok podporiť sparťanským kapitánom. Ten pozdvihne morálku vašich mužov, čím sa v bitke stanú efektívnejšími a ich bojová sila tak vzrastie o 20%. Potom, čo vás takto podporí, je kapitán na nejaký čas nedostupný. Za zlaté ho ale môžete na dané bojisko okamžite povolať.


Spartavshades captain.png
Spartavshades captain info.png

Sparťanskí bojovníci

I keď ste svoju dráhu dobyvateľa započali s hrstkou verných bojovníkov, nemali by ste na tam malú silu spoliehať. Nasledujúce herné aktivity dokážú vašu moc a podnieti tak náhodnú skupinku vojakov sa pridať k vám:

  • Útočenie a bránenie sa
  • Výcvik ďalších vojsk
  • Výskum
  • Výstavba budov alebo ich rozvíjanie
  • Zosielanie kúziel
Spartavshades units overview.png

Tým, že sa do vašich radov pripojí skupina vojakov, získate 8 až 12 náhodných bojovníkov (sparťanských šermiarov, lukostrelcov, vrhačov z praku, jazdcov či hoplitov). Pamätajte, že nákupom skupín môžete denne nájsť najviac 10.

Za zlato si ale môžete taktiež kúpiť ďalších 10 vojakov, ktorí s vami vytrvajú až do konca tejto udalosti. Cena za jeden tip jednotky sa s každým jeho nákupom navyšuje o svoju pôvodnú hodnotu, ktorého suma sa ale o polnoci každého dňa vráti späť na pôvodnú hodnotu.

O vojakov, ktorých ste už raz získali, nikdy neprídete. Muži, ktorí boli v bitke zranení, sa vďaka veľmi zdatnému liečitelovi po nejakom čase opäť spamätajú. Aby ošetril všetkých zranených, tak váš vojenský tábor navštívi každých 6 hodín. Ak chcete mať svoje vojsko pripravené na akciu okamžite, liečitela môžete zaplatiť zlatom a on následne dorazí.


Spartavshades healer new.png

Rebríček

Spartavshades ranking.png

Všetci hráči spoli, čo sa dokončenia bojísk týka, navzájom súperia. Po každom, čo vyčistíte nejaké bojové pole, obdržíte náhodné množstvo bodov cti (až do výšky 10 bodov), pričom práve na týchto bodoch je rebríček založený. Vôbec nezáleží na tom, akú odmenu ste zobrali alebo koľko nepriateľských jednotiek ste porazili - šancu získať body cti máte rovnakú.


Denný rebríček

Do zoznamu denného rebríčku budete okamžite zaradení po tom, čo v daný deň prebijete odpor aspoň na jednom bojovom poli. Víťaz dňa (1. priečka) získa ocenenie a efekt. Tento rebríček je každí deň o 20 hodine vyhodnotený a reštartovaný. Odmeny sú rozdané, akonáhle je dokončené aj vyhodnotenie.

Ocenenie: Žijúca legenda

Spartavshades award daily.png

Celkový rebríček

Celkový rebríček nie je od toho denného príliš odlišný, akurát sa nereštartuje, ale beží až do konca udalosti. Desať najlepších hráčov na zozname celkového rebríčku obdrží po konci udalosti niekoľko bonusových odmien. Odmeny sú rozdelené podla pozície na rebríčku, čo znamená že prvá štvorica hráčov získa okrem vylepšeného útoku o rôznej sile aj veľmi zvláštne/unikátne ocenenie.

Ocenenie pre 4 najlepších hráčov v celkovom rebríčku:


Hrdinský Sparťan

Úroveň 1 Úroveň 2 Úroveň 3 Úroveň 4
Spartavshades award overall 1.png Spartavshades award overall 2.png Spartavshades award overall 3.png Spartavshades award overall 4.png


Odmeny pre 10 najlepších hráčov celkového rebríčku:

Umiestnenie Odmena
1 Overall lightshipattack30.png 20x o 30% silnejší útok zápalnými loďami po dobu 2 dní

Overall culture level.png Celá jedna úroveň kultúry

2 Overall lightshipattack30.png 12x o 30% silnejší útok zápalnými loďami po dobu 2 dní
3 Overall lightshipattack20.png 15x o 20% silnejší útok zápalnými loďami po dobu 2 dní
4 Overall lightshipattack20.png 12x o 20% silnejší útok zápalnými loďami po dobu 2 dní
5 Overall lightshipattack20.png 10x o 20% silnejší útok zápalnými loďami po dobu 2 dní
6 Overall lightshipattack10.png 14x o 10% silnejší útok zápalnými loďami po dobu 2 dní
7 Overall lightshipattack10.png 12x o 10% silnejší útok zápalnými loďami po dobu 2 dní
8 Overall lightshipattack10.png 10x o 10% silnejší útok zápalnými loďami po dobu 1 deň
9 Overall lightshipattack10.png 8x o 10% silnejší útok zápalnými loďami po dobu 1 deň
10 Overall lightshipattack10.png 6x o 10% silnejší útok zápalnými loďami po dobu 1 deň

Ďalšie ocenenia

Vykupiteľ mŕtvych

Porazených 2 500 jednotiek Porazených 15 000 jednotiek Porazených 50 000 jednotiek Porazených 100 000 jednotiek
Spartavshades award crusher 1.png Spartavshades award crusher 2.png Spartavshades award crusher 3.png Spartavshades award crusher 4.png

Bojový stratég

Vyčistené 3 bojiská Vyčistených 8 bojísk Vyčistených 20 bojísk Vyčistených 50 bojísk
Spartavshades award captured 1.png Spartavshades award captured 2.png Spartavshades award captured 3.png Spartavshades award captured 4.png

Veliteľ Sparťanov

Velte 500 vojakom Velte 2 000 vojakom Velte 5 000 vojakom Velte 12 000 vojakom
Spartavshades award commander 1.png Spartavshades award commander 2.png Spartavshades award commander 3.png Spartavshades award commander 4.png

Odmena za finálny boj

Po prvom zlikvidovanom odpore na poslednom bojisku (číslo 33) obdržíte špeciálnu odmenu.

Spartavshades victory noneheroworld.png

Na svetoch bez hrdinov získajú všetci hráči celú úroveň kultúry zadarmo.

Spartavshades victory heroworld new.png

Podľa verzie eventu, na svetoch s hrdinami môžete získať okrem tejto kultúrnej úrovne aj exkluzívneho hrdinu.