Zo stránky Wiki Grepolis SK
Prejsť na: navigácia, hľadať
Mobile Banner.png

Mobilný Grepolis & Toolbox

Dňa 22. februára 2012, predstavila spoločnosť InnoGames nový spôsob, ako môžete bojovať aj na cestách. Mobilný Grepolis je lite verziou prístupnou cez prehliadače v mobilných telefónoch, Grepolis Toolbox je aplikácia zadarmo, ktorú si môžete stiahnuť na zariadenia so systémom Android z Google Play a iOS na iTunes Store.

Mobile googleplay.png
Mobile itunesstore.png

Prihlásenie

K prihláseniu je treba mať už vytvorený účet na Grepolis. Ak nemáte účet, môžete si vytvoriť nový.

  • Pre prístup na slovenský server choďte na: .SK svety

Po prihlásení budete požiadaní o výber sveta, na ktorý chcete vstúpiť. Dole sú obrázky prihlasovacích okien.

Login Screen.png
World Select Screen.png


Po zadaní prihlasovacích údajov a zvolení sveta, budete presmerovaní na domovskú stránku, kde je možné vyhľadávať svoje mestá za pochodu.

Denná odmena mobile

Denní odměna mobile.JPG

Tvoje mesto za pochodu

Z tejto obrazovky budete schopní riešit väčšinu problémov, ktoré ovplyvňujú vašu ríšu.

Menu.png


Tu je zobrazené, ako vypadá domovská stránka a vždy môžete kliknúť na tlačidlo Domov pre návrat.

Mesto

Na tomto mieste môžete uskutočňovať základné úkony dennej údržby svojho impéria pre každé mesto zvlášť. V hornej časti je zobrazené aktuálne množstvo surovín, populácia a priazeň. Medzi mestami môžete prepínať pomocou šípok alebo cez menu.

V tomto okne môžete najmä posielať kúzla (ak máte chrám s bohom), trénovať vojska a stavať budovy.

V hlavnej časti okna sú tiež tri ikony: útok, podpora a obchod. Tie poskytujú tri mini prehľady, ktoré umožňujú ďalšiu interakciu s mestom.

Útok

Attack Button.png

Ak dané mesto nie je vaše, alebo ak chcete "odstreliť" prichádzajúci útok, použite túto možnosť pre poslanie útokov. Budete mať možnosť zvoliť počet jednotiek a typ útoku.

Podpora

Support Button.png

Rovnako ako možnosť útoku, toto vám umožní zvoliť vojska a odoslať ich na podporu do zvoleného mesta.

Obchod

Resources Button.png

Toto vyvolá ponuku trhu, ktorá umožňuje obchodovať so zvoleným mestom.

Kúzla

City Spells.png

Tu sú zobrazené všetky kúzla, ktoré môžu byť zoslané na zvolené mesto. Je tiež možné predĺžiť trvanie niektorých kúzel použitím zlatiek, rovnako ako je to možné v hre.

Armády

Tu sú informácie o všetkých jednotkách v meste a tiež sú zobrazené všetky pohyby vojsk do a z daného mesta.Budovy

City Buildings.png

V tejto sekcii sú zobrazené stupne výstavby každej budovy vo zvolenom meste. Po kliknutí na niektorú budovu budete presmerovaní do príslušného menu budovy, v ktorom je možné vykonávať ďalšie akcie. Budovy s ďalším menu sú: Senát, Kasárne, Akadémia, Prístav, Chrám, Jaskyňa, Farma, Agora a Trhovisko.

Ostrovy


Pomocou prehľadu ostrova môže hráč zobraziť podrobnosti každého ostrova, na ktorom kontroluje aspoň jedno mesto. Tento prehľad umožňuje hráčovi priame interakcie s jeho mestom alebo mestami, dobytými i nedobytými roľníckymi dedinami a ostatnými mestami na ostrove.

Tvoje mestá

Island Cities.png

Pomocou menu alebo šípok na stranách názvu mesta môžete prepínať medzi ostrovmi, na ktorých máte mestá. Toto vám dá základný prehľad o aktuálnom meste - konkrétne počet jeho bodov.

Dobyté roľnícke dediny

Tu je zoznam všetkých roľníckych dedín pod tvojou kontrolou. Tiež je zobrazená ich nálada, stupeň výstavby, obchodný pomer a či je možné vyžadovať suroviny alebo drancovať.

Po kliknutí na akúkoľvek dedinu budete presmerovaní na prehľad danej dediny, kde je možné žiadať suroviny, drancovať alebo žiadať vojska.

Ostatné mestá

Tieto mestá sú všetky ostatné na ostrove. To môžu byť mestá z vašeho spojenectva alebo vašich spojencov. Tiež sú tu mestá nepriateľov alebo neutrálnych hráčov. Kliknutím na akékoľvek mesto je možná ďalšia interakcia ako je útok, podpora, obchod, špehovanie a kúzlenie.

  • Pri špehovaní môžeš vybrať akúkoľvek jaskyňu z miest, ktoré vlastníš.

Nedobyté roľnícke dediny

Posledná možnosť zobrazuje všetky dediny, ktoré ešte nie sú pod vašou kontrolou. Kliknutím na akúkoľvek z nich je možné vyslať útok na jej získanie.

Hlásenia


Mobile Reports.png

Prehľad hlásení ukazuje všetky udalosti, ktoré ovplyvňujú vašu hru. Všetky možné špehovania, obchod, dokončenie výstavby, zakladanie miest, bitky a ďalšie hlásenia sú v tejto sekcii.
Prémium


Mobile Premium.png

Tento prehľad umožňuje aktivovať akéhokoľvek z 5 poradcov a tiež predĺžiť ich čas, počas ktorého ti budú slúžiť. Tiež tu môžeš nakúpiť Prémium. Viac informácií o jednotlivých poradcoch a funkciách prémia je možné získať na stránkach Prémium.
Hráčsky profil


Mobile Profile.png

Tu je vaše hráčske meno, aktuálne poradie v rebríčku, meno spojenectva, celkový počet bodov a bodový priemer tvojich miest.

Je tu tiež možné vstúpiť priamo do zoznamu všetkých vašich miest na danom svete. Stačí kliknúť na akékoľvek vaše mesto.


Nastavenia


Tu je vidieť zostávajúci počet dní dovolenky a prípadná aktivácia či deaktivácia dovolenky. Pre viac informácií choďte na stránku Dovolenkový režim. Tiež je možné na tejto stránke nakúpiť ďalšie dni dovolenky, až do maxima 14 dní.

V tomto prehľadu môžete tiež zvoliť, aké hlásenia chcete dostávať. Po aktivácii už nikdy nezmeškáte dôležité udalosti v hre.

Vyhľadávanie hráčov


Mobile Search.png

Tu je možné jednoducho vyhľadávať ostatných hráčov na danom svete. Hľadanie vám zobrazí ich profil a dá vám rýchly prehľad o tom, ako vypadá ich ríša.Oznámenia


Prehľad oznámení vám dá vedieť, keď obdržíte nové hlásenie, dokončíte obchod alebo budovu. Toto vám dáva rýchly prehľad noviniek vo vašom impériu. Oznámenia je možné zmazať, ale hlásenia stále zostanú v prehľade hlásení.

Správy


Tu sa nachádzajú všetky odoslané a prijaté správy. V tomto prehľade je možné správy čítať, odpovedať na ne a vytvárať nové.

Odhlásenie


Po odhlásení budete presmerovaní späť na obrazovku s výberom svetov, kde si môžete vybrať ďalšie svety, na ktorých máte vytvorený svoj účet.