Héra

Zo stránky Wiki Grepolis SK
Jump to navigation

  Bohovia  PortretZeus.png  PortretPoseidon.png  PortretHera.png  PortretAthena.png  PortretHades.png  PortretArtemis.png 

O bohyni

Héra je ženou aj sestrou boha Dia. V gréckej mytológii to nie je netypický zväzok. Héra je bohyňa manželstva a plodnosti, a drží ochrannú ruku nad rodinami. Taktiež je silno prepojená s prírodou.

V Grepolise môže Héra privolávať Harpie a Medúzy. Harpia - napoly orol, napoly žena - je druhá najrýchlejšia jednotka. Táto výhoda je užitočná pre útok, ale v obrane nie je ideálna. Medúza - napoly plaz, napoly žena, má namiesto vlasov hadov - je všestranne silná jednotka.

Héra je známa vďaka svojim silám, za pomoci ktorých ovládala emócie. Preto i v Grepolise sú jej vlastnosti smerované na obyvateľov. Keď Héra usporadúva svoju svadobnú slávnosť, dá obyvateľom dary. Môže taktiež vstúpiť do ľudských sŕdc a tým zrýchliť prácu či produkciu v kasárňach. Má však aj temné stránky. Keď je blízko nebezpečenstva, môže oslabiť nepriateľské armády chorobami.

Božské sily

Svadba
Vybrané město dostane 200 Dřevo, 200 Kámen a 200 Striebro
Cena: 30 Favor.png
Spokojnosť
Zvýši produkciu dreva, kameňa a striebra o 50% na 12 hodín.
Cena: 120 Favor.png
Rast populácie
V kasárňach sa zrýchli produkcia surovín o 100% po 12 hodín/rýchlosť sveta.
Cena: 80 Favor.png
Túžba
Útočiace jednotky budú o 10% slabší.
Cena: 140 Favor.png

Mýtické jednotky

Harpia
Harpie

Harpia je dravá okrídlená žena, ktorá je schopná svojimi pazúrmi zabiť desiatky obyvateľov. I keď sa jedná o slabšiu mýtickú jednotku, v boji sa výborne hodia ako útočná sila proti lukostrelcom, kentaurom či iným harpiám. Veľkou výhodou harpii je ich rýchlosť, lebo sa jedná o tvora, ktorý sa vyznačuje nadľudskou rýchlosťou. Harpia, rovnako ako mantikora či pegas, nepotrebuje k presunu na iný ostrov prepravné člny.

Náklady
2000 Drevo   85 Priazeň

500 Kameň   14 Populácia
1700 Strieborné mince   2:48:00 Trvanie stavby

Bojové hodnoty
295 Tupá zbraň   105 Obrana proti tupým zbraniam

28 Rýchlosť   70 Obrana proti ostrým zbraniam
340 Korisť   1 Obrana proti strelným zbraniam

Medúza
Medúza
Medúza je hadovitá žena, ktorá svojim pohľadom skamení každého človeka. Je to bytosť skrývajúca sa v temných chrámoch a opustených budovách. Jedná sa o silnú obrannú jednotku, zvlášť efektívnu proti napadnutiu minotaurusmi či harpiami. Medúza je silný tvoj, ktorý unesie mnoho surovín, avšak to sa odradzuje na jej rýchlosti, lebo sa jedná o najpomalejšiu mýtickú jednotku. V útoku je medúza vhodným tvorom pri napadnutí mesta plného kyklopov alebo harpiami. Náklady
1100 Drevo   110 Priazeň

2700 Kameň   18 Populácia
1600 Strieborné mince   6:15:00 Trvanie stavby

Bojové hodnoty
425 Ostrá zbraň   480 Obrana proti tupým zbraniam

6 Rýchlosť   345 Obrana proti ostrým zbraniam
400 Korisť   290 Obrana proti strelným zbraniam