Poseidón

Zo stránky Wiki Grepolis SK
Jump to navigation

  Bohovia  PortretZeus.png  PortretPoseidon.png  PortretHera.png  PortretAthena.png  PortretHades.png  PortretArtemis.png 

O bohovi

PortretPoseidon.png

Poseidón je Diov brat. Z hlbín svojho Krištálového paláca vládne moriam a oceánom. Grécky námorníci na jeho počesť obetovávali koňov, aby im boli zaručené kľudné plavby. Poseidón je známy kvôli svojej zášti proti Odyseovi, ktorý oslepil jeho syna Kyklopa Polyphema.

V Grepolise môže Poseidón vyvolávať Kyklopov a Hydry ako mýtické jednotky. Kyklop - jednooký obor - je všeobecne silná jednotka, ale je extrémne zraniteľný proti bodným útokom. Hydra - deväťhlavá obria saň - je jediná mýtická morská jednotka. Je účinná proti všetkým typom lodí ale je veľmi drahá.

Poseidón je známy vďaka svojej vláde nad moriami, preto sa jeho sily špecializujú na námorný boj. Môže ovládať búrku, pomocou ktorej likviduje nepriateľské flotily, alebo zemetrasenie, ktorým búra mestské hradby. Poseidón má tiež dobré stránky - mestu dodá drevo alebo môže pomôcť tvojim námorníkom pracovať rýchlejšie na stavbe lodí.

Božské sily

Dar mora
Vybrané mesto dostane 800 kusov Drevo.
Cena: 25 Favor.png
Volanie mora
Produkcia v prístavu sa zdvihne o 100% po 12 hodín/rýchlosť sveta.
Cena: 60 Favor.png
Zemetrasenie
Mestské opevnenie nepriateľa bude znížené o 1-3 stupne.
Cena: 350 Favor.png
Morská búrka
Zničí 10-30% nepriateľských bojových lodí.
Cena: 280 Favor.png

Mýtické jednotky

Kyklop
Kyklop
Kyklop je jednooký obor extrémne efektívny v útoku, najme proti harpiám a kentavrom. Kyklopovia sú ajvýborní obranci, najefektívnejší ak bránia mesto proti útokom so streleckých zbraňami. Kyklop má však obrovský handicap, keďže je nesmierne zraniteľný proti útokom bodnou zbraňou. Ak vlastníte armádu kyklopov, strážte si ich ako oko v hlave, lebo ak napadnú vaše mesto bojové vozy či mantikory, nemáte šancu sa pred nimi ubrániť. Náklady
3000 Drevo   240 Priazeň

5000 Kameň   40 Populácia
4000 Strieborné mince   7:58:00 Trvanie stavby

Bojové hodnoty
1035 Diaľková zbraň   1050 Obrana proti tupým zbraniam

8 Rýchlosť   10 Obrana proti ostrým zbraniam
320 Korisť   1450 Obrana proti strelným zbraniam

Hydra
Hydra

Hydra je postrachom všetkých moreplavcov, jej rev je počuť na míle ďaleko a stretnutia s ňou je tou najväčšou nočnou morou každého kapitána vojnovej flotily. V mene Boha Poseidóna bola stvorená deväťhlavá hydra, jediná mýtická jednotka vytvorená v prístave. Pohybuje sa výlučne po mori, preto sú jej špecifické vlastnosti rovnaké ako u lodí. Hydra je najsilnejšia morská jednotka, najefektivnějšia v útoku aj v obrane. Na mori nezná premožiteľa, snáď len stretnutie s inou hydrou jej môže spôsobiť veľké škody. Dôležité je vedieť, že v útoku na ňu neplatí obrana výbušných lodí. Jej nevýhodou je jej cena, rýchlosť a doba vytvorenia.

Náklady
6750 Drevo   300 Priazeň

3500 Kameň   50 Populácia
4750 Strieborné mince   11:40:00 Trvanie stavby

Bojové hodnoty
1310 Hodnota útoku   1400 Hodnota obrany

8 Rýchlosť   0 Kapacita transportu